haraj logo
جستجو

کیک رنگین کمان

مواد لازم :
پودر کیک وانیلی : یک بستهخامه پرچرب : یک فنجانروغن نباتی : 1 فنجانتخم مرغ : 4 عددآب گرم : نصف فنجانرنگ خوراکی : به مقدار لازمپودر قند : 2 فنجانشیر : 2 ق غعصاره وانیل : 1 ق چ

سلام دوستان هاراجی. روز تون به خیر باشه. کیک رنگین کمان یک کیک تک لایه ست که در پختش از خمیرهای رنگی استفاده می شه. جذابیت این کیک برای پذیرایی و مهمانی ها مخصوصا جشن تولد خیلی زیاده و توصیه می کنم حتما یک بار در این مراسم ها این کیک رو بپزید. قرار گرفتن لایه های رنگی کیک در درون هم واقعا زیبا و چشم نوازه. مخصوصا اگه روکش کیک یک لایه خامه سفید و ساده باشه.

تصور کنید مهموناتون یک کیک ساده سفید می بینند اما وقتی شما کیک رو برش می دید حسابی ذوق زده می شن و شما رو به خاطر این خلاقیت تحسین می کنند. در این دستور از رنگ های خوراکی قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی و بنفش استفاده شده و کیک رو شبیه رنگین کمان و یا بیشتر شبیه نقشه های هوایی تهیه شده توسط ماهواره ها کرده است. جالب و جذاب و البته خوردنی. بریم سراغ مراحل تهیه این کیک خوشمزه.


فر رو با دمای 350 درجه فارنهایت یا 180 درجه سانتی گراد گرم کنید. پودر کیک وانیلی رو یک بار الک کنید و کنار بذارید. تخم مرغ ها رو یکی یکی در کاسه ی کوچکی بشکنید و بعد به کاسه بزرگ انتقال بدید. پودر کیک رو در کاسه بزرگ بریزید. یک فنجان روغن نباتی رو بهش اضافه کنید. یک فنجان خامه و آب گرم رو هم اضافه کنید و تا زمانی که مواد یک دست بشن با هم زن هم بزنید. 

 شش کاسه کوچک بردارید و خمیر رو به طور مساوی در کاسه ها بریزید. با ملاقه خمیر رو در کاسه ها بریزید تا از مساوی بودن شون مطمئن بشید. 

کیک رنگین کمان


از هر رنگ خوراکی ابتدا یک قطره در کاسه ها بریزید و خوب خمیر رو هم بزنید بعد اگر رنگ دلخواه تون در نیومد باز یک قطره بریزید. به همین ترتیب ادامه بدید تا به رنگ مورد نظرتون برسید. به هر حال این رنگ ها شاید جذاب باشند اما مصرف زیاده شون براتون مشکل ساز می شه. قالب کیک طرح داری انتخاب کنید. قالب رو کاملا با اسپری نچسب مخصوص آشپزی یا روغن اسپری کنید.

کیک رنگین کمان

کیک رنگین کمان


خمیر کیک قرمز رو کف قالب قاشق به قاشق بریزید. دور تا دور قالب رو خمیر بریزید و بعد با قاشق صافش کنید.

حالا با قاشق خمیر نارنجی رو کم کم و آرام روی خمیر قرمز بریزید. دور تا دور رو خمیر بریزید و بعد به آرامی با قاشق بدون فشار آوردن خمیر رو صاف کنید. سعی کنید این مرحله رو با دقت انجام بدید و لایه های رنگی رو مخلوط نکنید.

حالا خمیر زرد رو به همان شکل قبل اضافه کنید. حتما از قاشق استفاده کنید و خمیر رو در قالب سرازیر نکنید. بعد از خمیر زرد نوبت به رنگ های سبز، آبی و سپس بنفش می رسه. اگر خمیری باقی ماند باز با همین ترتیب رنگی اون ها رو در قالب بریزید و صاف کنید.

کیک رنگین کمان

کیک رنگین کمان


کیک رو به مدت پنجاه دقیقه تا یک ساعت بپزید و یا بعد از پنجاه دقیقه یک خلال دندان رو در مرکز کیک فرو ببرید، اگر خمیر بهش چسبید بذارید باز هم بپزه و اگر نچسبید کیک رو از فر خارج کنید. بعد از پختن کیک قالب رو روی سطحی فلزی قرار بدید تا به مدت پانزده دقیقه کیک خنک بشه. کیک رو از قالب خارج کنید.

کیک رنگین کمان


در کاسه ای پودر قند رو با شیر و عصاره وانیل به خوبی مخلوط کنید. این روکش باید رقیق باشد تا روی کیک را بپوشاند. اگر غلظتش در حدی بود که راحت از قاشق چکید خوبه و می تونید اون رو روی کیک بریزید. اما اگه غلیظ بود یک قاشق یک قاشق شیر بهش اضافه کنید و خوب هم بزنید و باز امتحانش کنید. روی لعاب رو با شکلات یا قند های رنگی تزئین کنید. برای روکش کیک می تونید از گاناش شکلات تیره یا شکلات سفید ذوب شده هم استفاده کنید. هر چی روکش کیک سفیدتر باشه رنگ های کیک بهتر و جذاب تر به نظر میان و برعکس. 


برای تهیه این مدل کیک یک روش دیگه هم وجود داره. بعد از این که خمیر های رنگی رو آماده کردید هر خمیر رو در یک قالب گرد کوچک بپزید. لایه های کیک رو بعد از پختن روی توری فلزی بذارید تا خنک بشن. لایه ها رو روی هم قرار بدید و بین شون یک لایه خامه فرم گرفته بریزید. سپس کیک رو با یک لایه خامه کاور کنید. نوش جان.

کیک رنگین کمان

آخرین آموزش ها
برترین ها