haraj logo
جستجو

آبگوشت قرمه همدانی

مواد لازم :
لوبیا قرمز : 1 لیوان گوشت : 400 گرم پیاز : 1 عدد سیب زمینی : 2 عدد آبلیمو : 1 قاشق غذاخوری نمک فلفل زردچوبه : مقدار کافی گرد لیمو : 1 قاشق غذاخوری تره : 100 گرم جعفری : 100 گرم شنبلیله : 50 گرم

آبگوشت غذایی بسیار خوشمزه و بیشتر مخصوص فصل زمستان است و در هوای سرد بیشتر می چسبد. این غذا در طعمهای مختلف و با مواد مختلف و اسمهای گوناگونی وجود دارد از جمله انواع مختلف ابگوشتها می توان از ابگوشت ساده و ابگوشت ماست و ابگوشت گوجه و ... نام برد. در این میان ابگوشت قرمه و یا بزباش که با گوشت و سبزی و لوبیا (قرمز و یا چیتی) و سیب زمینی و پیاز و اودیه جات درست می شود خیلی خوشمزه و لذیذ است و طرز تهیه راحتی دارد که در اینجا طرز تهیه ان را برایتان می نویسم.


ابتدا در شروع 1 لیوان لوبیا قرمز ( در صورت تمایل می توان از لوبیا چیتی بجای لوبیا قرمز استفاده کرد) را به مدت 1 شبانه روز در اب خیس می کنیم تا نفخ ان گرفته شود و نیز لوبیا زودتر بپزد. در طول این مدت 3 بار اب لوبیا را عوض می کنیم. 


سپس در این مرحله داخل یک قابلمه 4 لیوان اب می ریزیم و قابلمه را روی گاز می گذاریم و زیر گاز را روشن می کنیم و سپس داخل قابلمه 1 عدد پیاز را می شوریم و پوست می کنیم و ان را به صورت درسته و کامل داخل قابلمه می ریزیم و سپس لوبیاهای قرمز خیس خورده  مرحله اول را نیز داخل قابلمه می ریزیم .

آبگوشت قرمه همدانی


سپس در این مرحله 400 گرم گوشت گوسفندی را می شوریم و ( بهتر است گوشت کمی دنبه داشته باشد تا غذا را خوشمزه تر کند) با چاقو ان را چند تکه بزرگ می بریم و انرا داخل قابلمه حاوی لوبیا و پیاز می ریزیم .سپس زیر گاز را زیاد می کنیم و وقتی اب جوش امد زیر گاز را کم می کنیم و در قابلمه را می بندیم و اجازه می دهیم تا گوشت و لوبیاها به ارامی بپزند.


سپس در این مرحله سراغ سبزی ها می رویم و 100 گرم تره و 100 گرم جعفری و 50 گرم شنبلیله را با آب خوب می شوریم و ابکش می کنیم و وقتی اب اضافی انها از بین رفت با چاقو به صورت خیلی ریز انها را خرد می کنیم و داخل یک تابه  روغن می ریزیم و تابه را روی گاز می گذاریم و وقتی روغن خوب داغ شد سبزی ها را در روغن تفت می دهیم تا رنگشان تغییر کند( اما زیاد تفت نمی دهیم تا تلخ نشوند).


سپس در این مرحله 1 عدد پیاز دیگر را با اب می شوریم و با چاقو پوست می گیریم و ان را با چاقو به صورت ریز و نگینی خرد می کنیم و داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و وقتی روغن داغ شد پیاز را در روغن تفت می دهیم تا سبک و طلایی شود و سپس پیاز تفت خورده را به داخل قابلمه گوشت و لوبیا اضافه می کنیم و پیاز کامل را نیز از قابلمه بیرون می اوریم ( در صورت تمایل می توان 100 گرم دنبه را نیز با گوشت کوب کوبید و در همین مرحله به قابلمه اضافه کرد این کار طعم ابگوشت را خیلی خوشمزه می کند ولی چون کلسترول را بالا می برد توصیه نمی شود).


سپس در این مرحله وقتی 2 ساعت از پختن غذا می گذشت سبزیهای خرد شده را که شامل تره و جعفری و شنبلیله می باشد را به قابلمه گوشت و لوبیا و پیاز همراه نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار لازم اضافه می کنیم و کمی همی می زنیم تا مخلوط شوند.

آبگوشت قرمه همدانی


سپس در این مرحله 2 عدد سیب زمینی را با اب می شوریم و پوست می کنیم و با چاقو  خرد می کنیم و در 1 ساعت اخر اماده شدن ابگوشت داخل قابلمه می ریزیم تا غذا لعاب بیندازد.


سپس در این مرحله در 15 دقیقه اخر اماده شده غذا 1 قاشق ابلیمو و 1 قاشق غذاخوری گرد لیمو را نیز به غذا اضافه می کنیم و مواد را هم می زینم و وقتی همه مواد پختند زیر غذا را خاموش می کنیم و ابگوشت ما اماده است.ان را در ظرف مناسب می ریزیم و برای وعده غذایی شام همراه با نان و سبزی خوردن و ترشی و یا برای ناهار میل می کنیم.نوش جان.

آبگوشت قرمه همدانی

آخرین آموزش ها
برترین ها