haraj logo
جستجو

سوپ کدو حلوایی

مواد لازم :
آب مرغ : 2 فنجانپوره کدو حلوایی : 300 گرمپیاز : خرد شده 2 فنجانسیر رنده شده : 2 حبهادویه کاجون : 2 قاشق چای خوریخامه پرچرب : 1 فنجان

یک دیگ مناسب آماده کنید. کدو حلوایی را پوره ای کرده و درون دیگ بریزید. پیاز را خرد کنید و همراه با ادویه و سیر به پوره کدو حلوایی بیافزایید. در نهایت آب مرغ را روی تمام مواد بریزید. اجاق گاز را روشن کنید و قابلمه را روی آن بگذارید و اجازه بدهید تا مواد به جوش آید. به مواد سوپ اجازه بدهید تا جوش بیاید در این لحظه شعله را کم کنید و به این سوپ اجازه دهید تا خوب بپزد.

زمان پخت تقریبا 45 تا 60 دقیقه است. شما باید مواظب سوپ خود باشید یعنی اینکه هر 15 دقیقه یک بار سوپ را هم بزنید تا خوب بپزد و جا بیافتد. در این لحظه سوپ کدو حلوایی ما آماده است. اما هنوز خامه را اضافه نکرده ایم. برای اضافه کردن خامه باید در نظر داشته باشید که اگر در زمانی که سوپ داغ است خامه را اضافه کنید خامه می برد. پس وقتی سوپ را داخل ظرف کشیدید اجازه دهید تا کمی خنک شود بعد خامه را اضافه کنید. برای تزئین این سوپ پائیزی می توانید ابتدا کمی خامه وسط سوپ بریزید و بعد کمی جعفری و ریحان را خرد کنید و روی خامه قرار دهید. 

نکته:این سوپ را می توان با کدو تنبل هم درست کرد.

سوپ کدو حلوایی

آخرین آموزش ها
برترین ها