haraj logo
جستجو

ورقه کدو

مواد لازم :
تخم مرغ : دوعدد کدوسبز : 5عدد کره : 30گرم نمک و فلفل : به مقدار لازم

سلام به روز و زندگی

سلام به دلهای پاک

سلام به چهره های خندان

الهی امروزتان 

آغازی باشد برای

شکر بیکران از نعمتهای الهی

دل هایتان جایگاه محبت 

زندگیتان سرشار از شادی

روحتان غرق در آرامش و جسم و جانتان درسلامت و عافیت کامل باشد.خوب دوستایه گلم غذایی که میخوام واستون درست کنم و طرز تهیه شو بزارم اسمش ورقه کدو هست.شاید با شنیدن این اسم تعجب کنین یا خندتون بگیره ولی یه غذایه عالی میشه باهاش درست کرد .این غذا فوق العاده خوشمزه،  جزو غذاهایه راحتیه که زمان خیلی کمی واسه طرز تهیش بکار میرود.این غذا خیلی کم هزینه و فوریه و راستش رو بخواهید مواد زیادی واسه تهیش نیاز نداره .از طعم و مزش که نگم براتون که واقعا عالیه و حرف نداره.شما میتونین این غذا رو با نون یا با برنج میل کنید واز طعم متفاوت و خاص ان لذت ببرید .طعم این غذا به ذائقه همه افراد میخوره و محشره.امیدوارم این غذارو تهیه کنین و تو وعده شام میل کنید و از تهیه این غذا حسابی راضی باشید .حالا بریم برایه طرز درست کردن این غذا،با من در ادامه مطلب همراه باشید.


خوب برایه درست کردن این غذایه لذیذ اول کدوهاتونو خوب بشورید و بعد بزارید خشک بشن بعد از خشک شدن  قشنگ پوست رویه کدوها رو بکنید و بعد اونارو از وسط به صورت لایه لایه نصف کنید. ،یه سبد تهیه کنید کدوهایه برش داده شده رو داخلش بریزید و در مقداری نمک ان را بغلتانیدو بعد یک ماهیتابه تهیه کنید. درون آن  را روغن بریزید صبر کنید تا روغن به خوبی داغ شود و بعد کدوهارو درون ان بریزید .چهار الی پنج دقیقه صبر کنید تا کدوها هر دوطرف ان سرخ شود و تغییر رنگ دهد.بهتر است شعله گاز را رویه حرارت ملایم قرار دهید.تا کدو ها بهتر سرخ شود. هر دو طرف کدو باید سرخ و طلایی شود.

ورقه کدو


در این مرحله وقتی کدوهامون کاملا پخته و سرخ شد، اونارو از روغن در میاریم و بزارین داخل یک ظرف دیگه ،حالا یک ماهیتابه دیگر تهیه کنید و کره که از قبل از یخچال بیرون اورده بودیم، داخل ماهیتابه میاندازیم و شعله گاز را روشن میکنیم .شعله گاز رو خیلی کم کنید تا کره به آهستگی اب بشود ،بعد ورقه هایه کدو رو درون ماهیتابه بریزید و ماهیتابه را با کدو پر کنید.

ورقه کدو


حالا یک ظرف تهیه کنید. تخم مرغارو درونش بریزید و مقداری نمک و فلفل به ان بزنید .همه مواد را هم بزنید تا تخم مرغ از حالت سفتی در بیاید  و سفیده و زرده ان باهم مخلوط بشود.

ورقه کدو


تخم مرغایه همزده را به کدو ها اضافه کنید و اونارو رویه سطح کدو بریزید .حالا باز یه لایه کدو رو دوباره رویه کدوهایه دگ بزارید وبعد شعله گاز کم کنید . در ماهیتابه رو بذارید حدود شش الی هفت دقیقه صبر کنید، تا تخم مرغ کاملا خودشو بگیره و تخم مرغ ،کدو با هم مخلوط بشن و به خورد هم برود.بعد از اینکه یه طرف کدو پخته شد اونو برگردونید تا تخم مرغ در دوطرف سفت شود ،کمی تغییر رنگ بدهد و طلایی شود.

حالا ورقه هایه کدویه ما  اماده خوردنه .بهتون پیشنهاد میکنم این غذارو با ماست چکیده بخورید .چون خیلی میچسبه امیدوارم   از خوردن آن لذت کافی رو ببرید و این غذارو برایه اعضایه خانوادتون یا دوستانتان تهیه کنید .این غذا یه حاضری خیلی فوری و خوشمزس.بعضی روز ها وقت اشپزی ندارید و یا زمان هایی پیش میاد که از شدت خستگی، پختن غذا از حوصله شما خارج میشود .تو این زمان انواع  و اقسام غذای حاضری به کمک شما می‌آیند که به راحتی و با زمان کم میتوانید همچین غذایی رو درست کنید و با استفاده از مواد اولیه در دسترس یک غذای لذیذ و کامل درست کنید و آن را به عنوان نهار یا شام  میل کنید.

ورقه کدو


سرشار از ویتامین c , ویتامین B و مواد معدنی از جمله پتاسیم و فیبر است .کدو خام برایه افراد دیابتی مفید است و قند ناشی از دیابت را کاهش میدهد.کدو خاصیت ضد سرطانی دارد.از پیری زودرس سلول هایه بدن جلوگیری میکند .همچنین از روند چین و چروک پوست جلوگیری میکند .کدو سبز خاصیت ضدعفونی کننده دارد.حتی باعث لاغری میشود به عنوان یک چربی سوز قوی عمل میکند .

آخرین آموزش ها
برترین ها