haraj logo
جستجو

پنکیک کدوحلوایی

مواد لازم :
کدو حلوایی : 1 عددآرد : 3/4 پیمانهعسل : 1/2 پیمانهتخم مرغ : 2 عددبکینگ پودر : 1 قاشق چایخوریپودر دارچین : 1 قاشق مرباخوریپوانیل : 1/4 قاشق چایخوریروغن : به میزان لازمآب : به میزان لازم


برای تهیه این غذا به پوره کدو نیاز داریم و برای تهیه پوره نیز باید کدو حلوایی را بخار پز کنیم. برای این کار قابلمه ای را پر از آب می کنیم و سیم مخصوص بخار پز کردن یا سیمی که بالاتر از ارتفاع آب قرار بگیرد و در قابلمه جا شود را در قابلمه می گذاریم و کدو حلوایی را بعد از جوشیدن آب، روی سیم قرار می دهیم تا بخار آب کدو را بپزد.


کدوحلوایی را بعد از پخت پوست می گیریم و تکه تکه می کنیم و در ظرفی می ریزیم و با گوشت کوب آن را له می کنیم. باید حداقل دو پیمانه کدوحلوایی پوره شده داشته باشیم.

پنکیک کدو حلوایی


تخم مرغ را در ظرفی جدا می شکنیم و به عسل و بعد به پوره کدوحلوایی اضافه می کنیم و هم می زنیم.

پنکیک کدو حلوایی


در ظرفی آرد، بکینگ پودر، پودر دارچین و وانیل را مخلوط می کنیم. مواد را به مخلوط کدو حلوایی اضافه می کنیم و خیلی خوب هم می زنیم تا کاملا در هم مخلوط شود.


تابه ای را روی گاز می گذاریم کمی روغن در تابه می ریزیم و وقتی داغ شد از مواد به اندازه دلخواه بر می داریم و در تابه می ریزیم تا سرخ شود. وقتی یک طرف پنکیک سرخ شد طرف دیگر را نیز سرخ می کنیم.


بعد از پخت پنکیک ها را در ظرف مناسب سرو می چینیم و روی آن را به دلخواه تزئین می کنیم. 

آخرین آموزش ها
برترین ها