haraj logo
جستجو

خوراک کدو

مواد لازم :
کدو : 6 عددپیاز : یک عددسیر : یک حبهادویه : 4 قاشق غذاخوریگوجه فرنگی : سه عددجعفری : یک قاشق چای‌خوریریحان : یک قاشق چای خورینمک : به مقدار مورد نیازفلفل سیاه : به میزان لازمفلفل سبز تند : 1 عدد

برای تهیه خوراک کدوی شکم پر، سر و ته کدوها را جدا کنید ولی پوست آن‌ها را نگیرید. داخل ماهیتابه ای آب نمک درست کنید و روی حرارت بگذارید تا به دمای جوش برسد. کدوها را به مدت 3 دقیقه داخل آب جوش بیندازید تا کمی بپزد. سپس آن‌ها را داخل آبکش بریزید تا کاملاً آب آن گرفته شود.

کدوها را از طول به دو قسمت تقسیم کنید و گوشت آن را به طور کامل خالی کنید اینکار را طوری انجام دهید که به پوسته آسیبی وارد نشود. آنها را در یک فویل آلومینیومی نازک بپیچانید و بگذارید سرد شود.

برای آماده کردن محتویات داخل کدو، گوشت کدو را که خارج کردید ریز خرد کنید، به همراه پیاز و سیر ریز شده در ظرفی بریزید و روی آن ها  ادویه بپاشید و برای 3 ساعت روی ظرف را بپوشانید.

فلفل سبز را نصف کنید و دانه های آن را خارج کنید، گوشتش را ریز کنید، گوجه فرنگی ها و ریحان و جعفری را ریز خرد کنید، آنها را به مخلوط کدو اضافه کنید و با نمک و فلفل هم بزنید. سپس پوسته های کدو را با این مواد پر کنید. آن‌ها را در ظرفی بچینید و با جعفری خرد شده تزیین کنید و میل نمایید.

خوراک کدو

آخرین آموزش ها
برترین ها