haraj logo
جستجو

خوراک کدو

مواد لازم :
کدو : ۶ عدد متوسطگوجه : 4 عددسیر : 3 حبهروغن : به مقدار لازمنمک و زردچوبه : به مقدار لازمرب : 1 قاشق غ خ

با سلام به کدبانو های عزیز و همراهان همیشگی هاراج. امیدوارم حالتون خوب باشه. امروز برای شما طرز تهیه خوراک کدوی خوشمزه را آماده کردیم. کدو بسیار مقوی و پر انرژی است و غذای بسیار سالم ایی است که برای کودکان در حال رشد فواید بسیاری دارد. امیدواریم این غذا را درست کنید و از خوردن ان لذت ببرید.


ابتدا کدو ها را پوست گرفته و نگینی خورد می کنیم (برخی توصیه می کنند پوست کدو هم استفاده شود و کدو پوست گرفته نشود زیرا خاصیت بالایی دارد) .گوجه ها را نیز خوب بشویید و نگینی خورد کنید.

خوراک کدو


روغن را در تابه ریخته و کدوها را به آن اضافه می کنیم. وقتی که کدو ها به خوبی سرخ شد گوجه ها را که از قبل خورد کرده ایم به ان اضافه می کنیم . در تابه را می گذاریم و شعله را کم می کنیم تا به خوبی نرم شود.

خوراک کدو

 
پس از انکه سیر به خوبی  پخته شد، رب گوجه و زردچوبه را اضافه کرده و تفت دهید و در تابه را بگذارید و به مدت پنج دقیقه روی شعله کم قرار دهید تا به خوبی پخته شود.

( در این دستور پخت سعی شده تا ساده ترین حالت تهیه این خوراک آموزش داده شود. شما میتوانید از پیاز رنده شده و فلفل دلمه نگینی هم برای این غذا استفاده کنید و این کاملا بستگی به ذائقه و سلیقه غذایی خودتان دارد.)

خوراک ما آماده است. نوش جان.

خوراک کدو

 

آخرین آموزش ها
برترین ها