haraj logo
جستجو

کتلت کدو حلوایی

مواد لازم :
کدو حلوایی خام : 100 گرمسیب زمینی : 2 عددتخم مرغ : 1 عددسیر : 1 حبهارد : 3 قاشق غذاخوریپیاز : 1 عددنمک فلفل زردچوبه : مقدار کافیروغن مایع : مقدار کافی

معمولا همه ما برای ناهار از خورشتهای مختلف و همراه با برنج  و یا از پلوی مخلوط استفاده می کنیم و برای شام از غذاهایی که با نان خورده می شود مانند انواع کوکو و کتلت و ....استفاده می کنیم. تنوع غذاهایی مثل کوکو و کتلت از نظر مواد تشکیل دهنده می تواند متفاوت باشد و کوکو ها و کتلت های مختلف با مواد مختلف می توان درست کرد مانند کوکو لوبیا سبز -کوکو سبزی -کوکو سیب زمینی و ... و کتلت گوشت - کتلت مرغ - کتلت کدو حلوایی و ... 

در میان این تنوع کوکو ها و کتلت ها برخی از انها را بیشتر درست می کنیم و برخی دیگر مانند کتلت کدو تنبل را شاید زیاد با ان سرو کار نداشته باشیم و تا حالا امتحان نکرده باشیم. کدو از جمله موادی است که با ان غذاها و دسرهای مختلفی می توان درست کرد و سرشار از خاصیت و ویتامین است.این کتلت بخاطر داشتن کدو حلوایی کمی شیرین مزه است و برای کسانی که غذاهای شیرین دوست دارند خیلی خوشمزه است.

در اینجا طرز تهیه کتلت کدو حلوایی را که شامل کدو و تخم مرغ و ارد و سیب زمینی و پیاز و ادویه است را برایتان می نویسم و امیدوارم این کتلت خوشمزه را برای وعده غذایی شام تهیه کنید و با طعم یک کتلت خوشمزه جدید آشنا شوید.


ابتدا و برای شروع 1 عدد پیاز را می شوریم و ان را با چاقو  پوست می کنیم و با رنده ریز ان را رنده می کنیم و اب پیاز را دور می ریزیم ( اب پیاز باعث می شود کتلت هنگام سرخ کردن وا رود) .سپس در تابه کمی روغن مایع می ریزیم و پیازهای رنده شده را در روغن تفت می دهیم تا کاراملی شود. سپس 1 حبه سیر را نیز پوست کنده و با سیر خرد کن له می کنیم و در تابه تفت می دهیم ( در صورت تمایل می توان از پیاز داغ اماده در کتلت استفاده کرد).


سپس در ادامه 100 گرم کدو حلوایی را پوست می کنیم و با رنده ان را به صورت خام رنده می کنیم و اب ان را دور می ریزیم ( اب کدو باعث می شود کتلت وا رود ) . سپس کدوی رنده شده را داخل تابه با پیاز کمی تفت می دهیم و به ان نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار کافی اضافه می کنیم و منتظر می شویم تا اب مواد کاملا از بین رود. سپس پیاز و کدو حلوایی تفت داده شده را داخل یک ظرف می ریزیم.

 کتلت کدو حلوایی


سپس در ادامه 2 عدد سیب زمینی را آبپز می کنیم و وقتی سرد شد ان را پوست کنده و رنده می کنیم ( یا ان را با گوشت کوب له می کنیم) و به ظرف حاوی پیاز و کدو تفت داده اضافه می کنیم و با ان مخلوط می کنیم.

کتلت کدو حلوایی


سپس در ادامه 1 عدد تخم مرغ را داخل یک ظرف می شکنیم و با چنگال زرده و سفیده ان را مخلوط می کنیم . سپس تخم مرغ را به ظرف حاوی پیاز و کدو حلوایی اضافه می کنیم و با ان مخلوط می کنیم. سپس 3 قاشق ارد به مایه کتلت اضافه می کنیم و ان را با مواد خوب مخلوط می کنیم.اکنون مایه کتلت کدو حلوایی ما اماده است ( مایه کتلت کدو حلوایی باید طوری انسجام داشته باشد که بتوان ان را با دست به شکل دلخواه در اورد و نباید خیلی شل باشد).


سپس در ادامه داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز می گذاریم و زیر شعله گاز را روشن می کنیم و وقتی روغن داغ شد و مواد کتلت را با دست به شکل دلخواه در می اوریم و در تابه از هر دو طرف سرخ می کنیم تا کتلت ما طلایی شود. سپس با کمک یک دستمال کاغذی و قرار دادن ان رو و زیر کتلتها ، روغن اضافی کتلت روی می گیریم. 

 

کتلت را در ظرف مناسب می ریزیم و و در صورت تمایل ان را با مواد دلخواه تزیین می کنیم و کتلت را برای وعده غذایی شام همراه با نان  و ترشی و سبزی خوردن و سالاد شیرازی ان را میل می کنیم. نوش جان

آخرین آموزش ها
برترین ها