haraj logo
جستجو

کیک کدو حلوایی و گردو

مواد لازم :
تخم مرغ : 4 عددارد : 2 لیوان و نیمشیر : نصف لیوانروغن مایع : 3/4 لیوانپوره کدو حلوایی : 1 لیوانگرود خرد شده : نصف لیوانبکینگ پودر : 2 قاشق چایخوریدارچین : 1 قاشق چایخوریخامه : 100 گرمکره : 1 قاشق غذاخوریکره : 1 قاشق غذاخوریشکر : 2 لیوان

با سرد شدن هوا تمایل افراد به خوردن نوشیدنی های گرم همراه با شیرینی جات به خصوص کیک افزایش می یابد. کیک ها در مدل های  مختلف و با مواد گوناگونی درست می شوند. حتی با میوه های فصلی مانند کدو حلوایی نیز می توان کیک خیلی خوشمزه ای درست کرد و ان را سرو کرد.

در این مطلب طرز تهیه کیک کدو حلوایی و گردو را که شامل تخم مرغ و شکر و روغن مایع و گردو خرد شده و دارچین و آرد و شیر و پوره کدو حلوایی و بکینگ پودر و کره و خامه است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل درست کرده و از خوردنش برای وعده عصرانه همراه با چای  یا قهوه لذت ببرید.


ابتدا و برای شروع 4 عدد تخم مرغ را که از نیم ساعت قبل از یخچال بیرون گذشته بودیم را شکسته و انها را در صورت سالم بودن داخل یک ظرف می ریزیم و 1 لیوان شکر به انها اضافه می کنیم و مواد را با همزن برقی خوب مخلوط می کنیم تا حجمش زیاد شده و سفید و حبابدار شود.


 ادامه کار نصف لیوان شیر و 3/4 لیوان روغن مایع را نیز به مخلوط شکر و تخم مرغ اضافه می کنیم و با همزن برای 2 دقیقه انها را مخلوط می کنیم.


در ادامه 1 لیوان پوره کدو حلوایی را اضافه می کنیم و با مواد مرحله قبل مخلوط می کنیم( طریقه درست کردن پوره کدو حلوایی به این صورت است که کدو حلوایی را شسته و ان تکه تکه می کنیم و پوست ان را با چاقو می کنیم و ان را داخل قابلمه با اب می گذاریم بپزد و نرم شود.سپس ان را بعد از پختن له می کنیم).

 کیک کدو حلوایی و گردو


در ادامه 2/5 لیوان ارد و 2 قاشق چایخوری بکینگ پودر و 1 قاشق چایخوری دارچین را داخل ظرفی مخلوط می کنیم و انها را الک کرده و کم کم به مواد کیک اضافه می کنیم و با لیسک مخلوط می کنیم تا کاملا با مواد کیک قاطی شده و یکدست شوند.


در ادامه گردو خرد شده را به مایه کیک اضافه می کنیم.اکنون مایه کیک اماده است.

 


در ادامه یک قالب مستطیلی و یا شکل دلخواه را برداشته و کف و دیواره های ان را با روغن مایع چرب می کنیم و مایه کیک تهیه شده در مرحله قبل را در قالب می ریزیم و سپس کیک را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد برای مدت 45 دقیقه قرار می دهیم تا بپزد و با فرو کردن خلال دندان در کیک از پختن ان مطمئن می شویم.


در ادامه وقتی کیک پخت ان را از فر بیرون اورده و بعد از سرد شدن ان را از قالب جدا می کنیم و سراغ تهیه سس کارامل می رویم تا روی کیک بریزیم و کیک را با ان تزیین کنیم( در صورت تمایل می توان کیک را ساده و بدون تزیین نیز میل کرد و یا فقط ان را با پودر قند تزیین کرد که اختیاری است) .


در ادامه سس کارامل را برای تزیین روی کیک تهیه می کنیم و برای این منظور 1 لیوان شکر را داخل یک قابلمه می ریزیم و قابلمه را روی حرارت گاز می گذاریم تا شکر ارام ارام اب شود و مثل کارامل شود و وقتی شکر اب شد به ان 100 گرم خامه صبحانه و 1 قاشق غذاخوری کره اضافه می کنیم و انها را با شکر اب شده مخلوط می کنیم تا یکدست شود.سپس ان را  از روی حرارت بر می داریم .

 


در ادامه سس کارامل تهیه شده را بعد از اینکه کمی خنک شد روی تمام سطح کیک می ریزیم و سطح کیک را با ان می پوشانیم و ان را تزیین می کنیم.اکنون کیک ما اماده است . ان را برای عصرانه همراه با چای و یا قهوه میل می کنیم و یا بعنوان میان وعده خوشمزه و مقوی ان را میل می کنیم .نوش جان

کیک کدو حلوایی و گردو

آخرین آموزش ها
برترین ها