haraj logo
جستجو

کدو حلوایی پلو

مواد لازم :
کدو حلوایی : 200 گرمپیاز : دو عددگوشت چرخ کرده : 200 گرمبرنج : 3 پیمانهشکر : 3 قاشق غذاخوریآبلیمو : 2 قاشق غذاخوریزعفران دمکرده : به میزان لازمنمک،فلفل،زردچوبه : به میزان لازمآرد نخودچی : یک قاشق غذاخوریروغن : به میزان لازم


پیاز را به صورت نگینی خرد می کنیم و در تابه روغن می ریزیم و پیازها را در روغن ریخته سرخ می کنیم. زردچوبه را هم اضافه کرده، تفت می دهیم و یک لیوان آب روی آن می ریزیم و منتظر میمانیم تا بجوشد.


گوشت چرخ کرده و یک عدد پیاز رنده شده و نمک و فلفل و زردچوبه و یک قاشق آرد نخودچی را با هم مخلوط می کنیم و بعد با دست ورز می دهیم و گوشت را به شکل گلوله های کوچکی در می آوریم.

کدو حلوایی پلو


گوشت های قلقلی شده را به آب جوشی که پیاز در آن می جوشد، می ریزیم و در ظرف را می گذاریم تا با حرارت ملایم به مدت یک ساعت پخته شود. بعد از پخت آب کوفته ها باید کشیده شده باشد. کدو حلوایی را به صورت مربع خرد می کنیم و در داخل ماهیتابه از قبل گرم شده و چرب شده با روغن می ریزیم. با حرارت ملایم کدو حلوایی را آرام تفت می دهیم تا کمی نرم شوند. کمی که نرم شد سه قاشق شکر یا کمتر و بیشتر به آن اضافه می کنیم و اگر ترش دوست داشتید از آب لیمو استفاده کنید.

کدو حلوایی پلو


برنج را به روش های رایجی که بلدیم آبکش می کنیم و بعد از چرب کردن ته قابلمه برنج و مواد کدو حلوایی را لایه به لایه در قابلمه می ریزیم و در انتها زعفران دمکرده را اضافه می کنیم.

قابلمه برنج را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و تقریبا 45 دقیقه زمان می دهیم تا دم بکشد.

 کدو حلوایی پلو

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها