haraj logo
جستجو

شیرینی بادامی پودری

مواد لازم :
روغن : 130گرمپودر قند : 100گرمآرد سفید : 200گرمبکینگ پودر : نصف قاشق چایخوریپودر هل : نصف قاشق چایخوریبادام : 80گرممغز بادام : به مقدار لازممغز بادام : به مقدار لازمروغن جامد : 130گرم

شیرینی بادامی پودری از شیرینی های بسیار خوشمزه با ماند گاری بالاست که برای پذیرایی از مهمان ها نیز بسیار مناسب است.


پودر بادام و پودر قند را داخل غذاساز یا دستگاه آسیاب ریخته و مخلوط کنید تا بادام نرم و مخلوط یکدست شود. (این کار از روغن افتادن بادام ها جلوگیری می کند)


روغن را با همزن برقی بزنید تا کمی سبک شود و رنگ آن روشن شود سپس مخلوط پودر بادام و قند را اضافه کرده و مخلوط کنید. در آخر آرد و بکینگ پودر و پودر هل (خودتان آسیاب کنید بهتر است) را اضافه کرده و مواد را با هم خوب ورز دهید تا خمیری یکدست بدست آید. (آرد و بکینگ پودر را سه بار الک کنید تا صاف و یکدست شود)

 شیرینی بادامی پودری


خمیر را روی کیسه فریزر با وردنه باز کنید. ضخامت خمیر باز شده حدود نیم سانتی متر باشد. با کاتر دلخواه از خمیر جدا کرده در سینی فر به فواصل منظم بچینید و روی هر کدام یک عدد بادام خام درسته قرار داده کمی فشار دهید.( می توانید برای براق شدن بادام ها روی آنها کمی عسل بمالید.)

 شیرینی بادامی پودری


فر را از قبل با دمای 170 درجه سانتی گراد گرم کنید. سینی فر را به مدت 15 الی 20 دقیقه درون فر بگذارید. این شیرینی بعد از پخت تغییر رنگ زیادی نخواهد داشت.


پس از پخت شیرینی ها، صبر کنید شیرینی ها سرد شوند بعد آنها را جابجا کنید.

  شیرینی بادامی پودری

آخرین آموزش ها
برترین ها