haraj logo
جستجو

سوپ سیب زمینی

مواد لازم :
سیب زمینی بزرگ : 4عددشیر : 4فنجانآرد : 1 قاشق غذاخوریخامه : 1/2 فنجانپنیر چدار : 1/2 فنجانکالباس : 300گرمنمک و فلفل : به مقدار کافی

درون قابلمه ای آب ریخته و به همراه سیب زمینی ها بر روی حرارت قرار دهید تا سیب زمینی ها بپزد. می توانید داخل سیب زمینی ها با چنگال چند سوراخ ایجاد کنید تا زودتر پخته شوند.پس از پخت، سیب زمینی را پوست کنید و به صورت پوره درآورید.قابلمه ای دیگر بر روی حرارت ملایم  قرار داده و آرد را درون آن بریزید و تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود. سپس شیر را به آرامی و کم کم به آرد اضافه کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط شوند. به مدت 10 دقیقه با حرارت کم اجازه دهید تا بجوشد.
سوپ سیب زمینی

سپس سیب زمینی پوره شده را به همراه نمک  به مخلوط شیر و آرد اضافه کنید. و چند دقیقه هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند . قابلمه را از روی حرارت برداشته سپس پنیر چدار رنده شده را به مخلوط سیب زمینی اضافه کنید (بنا بر سلیقه خود میتوانید مقدار آن را کم یا زیاد کنید) و هم بزنید تا پنیر آب شود و در پایان کار خامه ساده کم چرب  را اضافه می کنیم. کالباس ها را خرد کنید سپس در مقداری روغن تفت دهید تا برشته شود، سوپ سیب زمینی را ظرف مناسب ریخته و روی آن را با کالباس های برشته و مقداری پنیر چدار یا سبزیجات می توانید تزیین کنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها