haraj logo
جستجو

سوپ سیب زمینی

سوپ سیب زمینی

مواد لازم :
سیب زمینی بزرگ 5 عددشیر 5 فنجان آرد 2 قاشق غذاخوریخامه 1 فنجانپنیر چدار رنده شده 1 فنجانکالباس 200 گرمنمک و فلفل به مقدار لازم  

مدت زمان آماده سازی : ۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۴۵ دقیقه

زمان کل : ۵۰ دقیقه

برای : ۲ نفر

تصویر

 

 

طرز تهیه : سیب زمینی ها را درون قابلمه آب قرار دهید تا بپزند ( داخل پوست سیب زمینی ها را با چنگال چند سوراخ ایجاد کنید تا زودتر پخته شوند ). پس از پخت سیب زمینی ها را پوست بکنید، سپس له کنید و بصورت پوره در اورید.

 

قابلمه ای را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید ، آرد را درون قابلمه بریزید و کمی تفت دهید تا بوی خامی ارد گرفته شود. سپس شیر را کم کم به آرد اضافه کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط شوند. 10 دقیقه با حرارت کم اجازه دهید بجوشند.

 

پس از 10 دقیقه سیب زمینی پوره شده و نمک و فلفل را به مخلوط شیر و ارد اضافه کنید و چند دقیقه هم بزنید تا مواد باهم ترکیب شوند. قابلمه را از روی حرارت بردارید. سپس پنیر چدار رنده شده را به مخلوط سیب زمینی اضافه کنید و بهم بزنید تا پنیر اب شود. در اخر نیز خامه را اضافه نمائید.

 

کالباس ها را خرد کنید. سپس در مقداری روغن تفت دهید تا برشته شود ، سوپ سیب زمینی را در ظرف بریزید و روی ان را با کالباس های برشته ، مقداری پنیر چدار و تزئین کنید.

 

نکته ها : بهتر است برای تهیه این سوپ از خامه ساده کم چرب استفاده کنید. در صورت تمایل میتوانید بجای کالباس از مرغ پخته خلال شده استفاده کنید. همچنین پنیر چدار را میتوانید بنابر سلیقه تان کمتر یا بیشتر کنید.

 

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها