haraj logo
جستجو

سوفله سیب زمینی

مواد لازم :
پیاز : 1 عددنمک فلفل زردچوبه : مقدار کافیگوشت چرخ کرده : 200 گرمرب گوجه فرنگی : 2 قاشق غذاخوریسیر : 1 حبهفلفل دلمه : 1 عددقارچ : 5 عددکره : 50 گرمارد : 1 قاشق غذاخوریشیر : 1 لیوانسیب زمینی : 4 عددپنیر پیتزا : مقدار لازمتخم مرغ : 1 عدد

سوفله ها از غذاهای خوشمزه ای هستند که بسیار سریع و راحت و در زمان کم اماده می شوند می توان آن را با مرغ و یا گوشت و یا سیب زمینی تهیه کرد . سوفله کلمه ای است که ریشه ای فرانسوی دارد. این غذا با مواد مختلف مثل گوشت مرغ - گوشت چرخ کرده - بادمجان و. .. و با سس بشامل و یا بدون آن درست می شود. سس بشامل سسی سفید و مناسب برای لازانیا و سوفله و ...ست.


ابتدا یک عدد پیاز متوسط را پوست می کنیم و با چاقو به صورت ریز و نگینی خرد می کنیم. در داخل یک تابه کمی روغن می ریزیم وقتی روغن داغ شد،  پیاز را به ماهی تابه اضافه می کنیم و پیاز را تفت می دهیم تا طلایی و سبک شود. کمی زرد چوبه به پیاز اضافه می کنیم و با پیاز تفت می دهیم.


در این مرحله 200گرم گوشت چرخ کرده را درون تابه پیاز داغها می ریزیم و کمی با پیاز تفت می دهیم تا کمی تغییر رنگ دهد. سپس 2 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی برای خوشرنگ و خوش طعم شدن گوشت به آن اضافه می کنیم و رب را با گوشت و پیازها در روغن تفت می دهیم. نصف استکان آب نیز به گوشت اضافه می کنیم تا گوشت با آب خوب بپزد. سپس نمک و فلفل و زرد چوبه و یک حبه سیر رنده شده را با گوشت قاطی می کنیم. اجازه می دهیم آب گوشت کاملا از بین برود.  

سوفله سیب زمینی


در این مرحله فلفل دلمه ای و قارچها را به صورت ریز خرد می کنیم و به قابلمه گوشت اضافه می کنیم تا با گوشت  تقریبا به مدت 5 دقیقه بپزند و تفت بخورند. سپس 1 عدد تخم مرغ را با همزن 5 دقیقه هم می زنیم تا حجم آن دو برابر شود و رنگ آن سفید شود.و تخم مرغ را به قابلمه گوشت و فلفلو قارچ اضافه می کنیم و با حرکت دورانی خوب مخلوط می کنیم.


در این مرحله سس سوفله سیب زمینی را تهیه می کنیم برای این کار ابتدا ارد را درون تابه می ریزیم و حرارت می دهیم تا کمی رنگ آن تغییر کند و بوی خامی آن گرفته شود.


 سپس  وقتی آرد تغییر رنگ داد کره ( در صورت تمایل روغن مایع) را به آرد اضافه می کنیم و با آرد قاطی می کنیم .


سپس یک لیوان شیر را به مخلوط آردتفت داده  و کره اضافه می کنیم و مدام هم می زنیم تا یکدست شود. نمک و فلفل و زرد چوبه به مقدار کافی داخل سس می ریزیم. وقتی سس غلیظ شد زیر گاز را خاموش می کنیم. 


در این مرحله 4 عدد سیب زمینی را می شوریم و پوست می کنیم و انها را به صورت ورقه های تقریبا نازک می بریم. داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز می گذاریم و سیب زمینی ها را در روغن سرخ می کنیم تا طلایی شوند .( میتوانیم سیب زمینی را آب پز کنیم و با گوشت کوب آن را به صورت له و پوره در اوریم و در سوفله استفاده کنیم)


در این مرحله یک ظرف پیرکس و یا چینی و نشکن انتخاب می کنیم و ته آن را کمی چرب می کنیم تا سیب زمینی به ته ظرف نچسبد. یک لایه سیب زمینی ورقه شده( یا له شده) کف پیرکس می چینیم و روی ان کمی پنیر پیتزا و روی آن، مخلوط گوشت و قارچ و فلفل دلمه ای و تخم مرغ هم زده می ریزیم و با ته قاشق صاف می کنیم. سپس روی لایه گوشت ها، کمی سس بشامل به همراه پنیر پیتزا می ریزیم.  


در این مرحله در فر را که از 20 دقیقه قبل در حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم کرده بودیم، باز می کنیم و ظرف پیرکس را در طبقه وسط فر می گذاریم تا پنیر ما آب شود و مواد کاملا بپزد. پس از 15 الی 20دقیقه ظرف را از فر در می آوریم  اکنون غذای ما آماده است آن را با سس قرمز و جعفری و زیتون و ... تزیین می کنیم.نوش جان 

سوفله سیب زمینی

آخرین آموزش ها
برترین ها