haraj logo
جستجو

پیتزا سیب زمینی

مواد لازم :
سیب زمینی : 700 گرم پنیر پیتزا : مقدار کافی تخم مرغ : 1 عدد نمک فلفل : مقدار کافی سس گوجه فرنگی : 2 قاشق غذاخوری فلفل دلمه : مقدار کافی پیاز : 1 عدد گوشت چرخ کرده : 200 گرم قارچ : 200 گرم روغن مایع : مقدار کافی آویشن : مقدار کافی

امروزه یکی از خوشمزه ترین و پر طرفدارترین غذاها در سراسر دنیا فست فودها و در بین فست فود پیتزاها هستند که در  مدلها و مزه های مختلفی درست می شوند .به علت افزایش روز افزون قیمت پیتزا اگر بتوان ان را در منزل به صورت خانگی درست کرد می توان خیلی در هزینه ها صرفه جویی کرده و یک غذای سالم و خانگی را نیز درست کرد که با مواد اولیه مرغوبتری درست شده است.

شاید برخی مواقع تصمیم بگیریم پیتزا درست کنیم اما همه وسایل لازم و مواد لازم را نداشته باشیم و از درست کردن ان منصرف شویم. مثلا خمیر پیتزا به صورت اماده را نداشته باشیم و یا زمان و حوصله کافی برای درست کردن خمیر پیتزا خانگی را نیز نداشته باشیم در اینگونه موارد نباید نا امید شد و می توان پیتزا سیب زمینی را جایگزین انها کرد که با خمیری با سیب زمینی رنده شده و تخم مرغ و پنیر پیتزا درست می شود و مواد پیتزا روی ان ریخته می شود.

در این مطلب نیز طرز تهیه پیتزا سیب زمینی را که شامل سیب زمینی و تخم مرغ و سس گوجه فرنگی و پیاز و قارچ و پنیر پیتزا و نمک و فلفل و فلفل دلمه و گوشت چرخ کرده و روغن مایع است را برایتان می نویسم تا ان را برای شام درست کرده و از خوردنش لذت ببرید( می توان در صورت تمایل روی این پیتزا به جای گوشت چرخ کرده مرغ و قارچ و یا مواد دیگر ریخت).


ابتدا و برای شروع سیب زمینی ها را شسته و با چاقو انها را پوست می کنیم.سپس سیب زمینی را با رنده درشت رنده می کنیم و اب سیب زمینی را کاملا فشار داده و ان را دور می ریزیم.سپس سیب زمینی رنده شده را همراه با نمک و فلفل و پنیر پیتزا و تخم مرغ داخل یک ظرف می ریزیم و انها را خوب با هم مخلوط می کنیم.

پیتزا سیب زمینی


در ادامه کار روی کف یک سینی فر کاغذ روغنی می گذاریم و مخلوط سیب زمینی و تخم مرغ مرحله قبل را به شکل دایره ای و یا مستطیلی روی کاغذ روغنی می ریزیم و اطراف ان را با قاشق صاف می کنیم.سپس سینی را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 220 درجه سانتی گراد برای مدت 20 دقیقه قرار می دهیم تا برشته و طلایی شده و خمیر ما بپزد. اکنون خمیر پیتزا سیب زمینی ما اماده است.ان را از فر بیرون می اوریم و رویش را کمی سس گوجه فرنگی و پنیر پیتزا می ریزیم.

 

پیتزا سیب زمینی


در ادامه کارسراغ تهیه مواد روی این پیتزا می رویم. 1 عدد پیاز را شسته و پوست کنده و ان را نگینی خرد کرده و داخل یک تابه روغن دار می ریزیم و پیاز را تفت می دهیم تا سبک شود.


سپس گوشت چرخ کرده را به تابه پیازها اضافه می کنیم و ان را تفت می دهیم و نمک و فلفل و اویشن را نیز اضافه می کنیم تا مزه دار شود.

 

پیتزا سیب زمینی


سپس فلفل دلمه را شسته و ان را نگینی خرد می کنیم و به تابه گوشت اضافه می کنیم و تفت می دهیم و در اخر قارچها را شسته و ان را خرد می کنیم و به تابه گوشت اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا اب ان کشیده شود. اکنون مواد روی پیتزا اماده است( در صورت تمایل می توان روی پیتزا را مواد دیگری نیز ریخت و یا ان را با مرغ و ... درست کرد).


سپس مواد تهیه شده مرحله قبل را روی خمیر سیب زمینی تهیه شده در مراحل اولیه می ریزیم و روی ان را با پنیر پیتزا می پوشانیم سپس مجددا سینی را داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد برای مدت 15 دقیقه می گذاریم تا پیتزا بپزد و اماده شود.سپس 3 دقیقه گریل ان را نیز روشن می کنیم تا روی ان کاملا طلایی شود.


سپس وقتی پیتزا پخت ان را از فر بیرون اورده و وقتی کمی سرد شد برش زده و ان را برای وعده غذایی شام همراه با سس قرمز و سالاد شیرازی و .. میل می کنیم.نوش جان

 

پیتزا سیب زمینی

آخرین آموزش ها
برترین ها