haraj logo
جستجو

فلافل سیب زمینی

مواد لازم :
نخود خام : یک پیمانهسیب زمینی : یک عدد بزرگپیاز : یک عدد بزرگسیر : 4حبهنمک و فلفل و زردچوبه : به مقدار لازمپودر زیره : نصف قاشق چایخوریآویشن : یک قاشق چایخورینعنا و پونه : از هر کدام 1/4 قاشق چایخوریپکینگ پودر : نصف قاشق چایخوریپودر سوخاری : یک قاشق غذا خوریروغن : به مقدار لازم

باسلام خدمت دوستان عزیزم 

فلافل یکی از غذاهای پرخاصیت است که دارای ویتامین های زیادی از جمله زینک ، پتاسیم ، فسفر ، منگنز ، کلسیم (برای جلوگیری از پوکی استخوان ) و سرشار از پروتئین برای آن دسته از عزیزانی که گیاه خوار هستند ومیتوانند این غذا را جایگزین گوشت کنند ، و همچنین دارای ویتامین ب و آ و..... میباشد .


ابتدا نخود ها را به مدت 48 ساعت خیس میکنیم تا کاملا باد آن گرفته شود و در این مدت در طول روز چند بار آب آن را خالی میکنیم بعد از 48 ساعت آب آن را دور ریخته و روی یک دستمال تمییز میریزیم و میگذاریم آ ب آن خشک شود.


سپس نخود ها را چرخ میکنیم و بعد از آن سیب زمینی را خرد کرده آن را هم چرخ میکنیم سپس پیاز را جداگانه رنده ی ریز میکنیم یا در دستگاه خرد کن میریزیم بعد از اینکه آب آن را کامل گرفتیم به مایه فلافل اضافه میکنیم سپس سیر خرد شده  را به همرا ه ادویه های مورد نظر اضافه میکنیم از جمله  ( نمک و فلفل و زرد چوبه و آویشن  ) را اضافه کرده و مخلوط میکنیم از سبزی های معطر به میزان کمی استفاده میکنیم از جمله نعنا و پونه را اضافه میکنیم اگر جعفری یا گشنیز خشک شده داشتیم هم میتوانیم جایگزین نعنا و پونه کنیم . سپس بکینگ پودر را اضافه میکنیم و دوباره همه مواد را در چرخ گوشت ریخته و چرخ میکنیم. میتوانیم یکبار دیگر  مواد را چرخ کنیم ولی دو دفعه چرخ کردن هم کفایت میکند چون نمی خواهیم خیلی نخود هامون له بشن و سپس مقداری آرد سوخاری به موادمون اضافه میکنیم و خوب ورز میدهیم و به مدت یک ساعت در یخچال استراحت میدهیم.

فلافل سیب زمینی

 فلافل سیب زمینی

فلافل سیب زمینی


سپس ظرف تو گودی را انتخاب کرده روغن را به اندازه ای میریزیم که روی فلافل ها را بپوشاند و بعد فلافل ها را درون قالب ریخته و در روغنی که کاملا داغ شده میریزیم . دقت کنید زیر شعله نباید خیلی زیاد باشد تا فلافل ها مغز پخت شوند و یک مورد دیگر اینکه اگر شما قالب نداشتید میتوانید مواد را در دستتون شکل بدهید و داخل روغن بگذارید . امیدوارم راضی بوده باشید و حتما درست کنید ولذت ببرید.

فلافل سیب زمینی

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها