haraj logo
جستجو

پیراشکی سیب زمینی

مواد لازم :
سیب زمینی : 6 عددشوید : 100 گرمآرد : 4 پیمانهشکر : 1 قاشق غذا خورینمک و فلفل : به مقدار لازممخمر : 1 قاشق چایخوریکره : 3 قاشق غذا خوریپیاز : 1 عددروغن زیتون : 1 قاشق غذا خوریآب ولرم : 1.5 لیوانآب : 4 لیوانروغن مایع : ا استکان

به نام خدا

 سلام به هاراجی های عزیز ... و گرامی ...

یکی از پیراشکی های لذیذ خانگی پیراشکی سیب زمینی هست که خمیر پیراشکی را هم دستور پخت آن گفته می شود. پیراشکی سیب زمینی یکی از معروف ترین غذا های روسی هست که به اشکال مختلف درست می شود.


 ابتدا سیب زمینی ها را تمیز شسته و در داخل ظرف مناسبی گذاشته و چهار لیوان آب اضافه کرده و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم و بعد درب ظرف را گذاشته باید 30 دقیقه بجوشد تا سیب زمینی ها آب پز شوند.

بعد از زمان مقرر از روی حرارت برداشته آب جوش را دور ریخته و کمی صبر می کنیم تا سیب زمینی ها خنک شوند بعد پوست آن ها را گرفته و در ظرف مناسبی با گوشت کوب له و پوره می کنیم و آماده کنار می گذاریم.

 

سبزی شوید را پاک کرده خیلی تمیز شسته و بعد در داخل آبکش مناسبی ریخته تا آبش گرفته شود بعد روی تخته آشپز خانه خیلی ریز خرد کرده و در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


 پیاز را پوست گرفته شسته و نگینی ریز خرد کرده و در داخل تابه مناسبی ریخته و کره و روغن زیتون را اضافه کرده و سپس روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم و تفت می دهیم تا پیاز نرم شده و از خامی درآمده و کمی سرخ و طلایی شود.

 

در ادامه پوره سیب زمینی را به پیاز داغ اضافه نموده و هم می زنیم سپس مقداری نمک و فلفل و شوید خرد شده را اضافه می کنیمو حسابی مواد را زیر و رو کرده تا کاملا مخلوط شده و با هم ترکیب شوند.

پیراشکی سیب زمینی

 

حالا نوبتی که باشد نوبت درست کردن خمیر پیراشکی است...برای این کار ...

آرد را دو الی سه بار الک کرده تا نا خالصی نداشته باشد بعد آماده در ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


در ادامه مخمر را در داخل ظرف مناسبی ریخته و آب ولرم شده را اضافه کنید و بعد از 10 دقیقه آرد الک شده را اضافه کنید و هم بزنید سپس مقداری نمک و شکر را اضافه کرده و با دستان تمیز مواد را زیر و رو می کنیم تا خمیری نرم درست شود.


حال ظرف مناسبی برداشته و داخل آن را با روغن مایع چرب کرده و خمیر را در داخل آن گذاشته و روی خمیر با نایلون تمیزی کشیده و نیم ساعت استراحت دهید.

بعد از نیم ساعت 2 الی 3 دقیقه خمیر را با دستان تمیز ورز دهید و دوباره یک الی یک ساعت و نیم استراحت دهید.


بعد خمیر را در اندازه های کوچک تری تقسیم کرده و روی سطح تمیزی مقداری آرد پاشیده و با دستان تمیز و با کمک وردنه خمیر را باز و پهن کرده و مقداری مواد مخلوطی پوره سیب زمینی گذاشته و لبه های خمیر را روی هم گذاشته و فشار داده تا محکم و سفت شود.

با سایر خمیر ها همین کار را انجام داده و در داخل سینی مناسبی آماده کنار می گذاریم.

 

در داخل تابه مناسبی روغن مایع را ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم وقتی روغن مایع داغ شد پیراشکی های سیب زمینی را به ترتیب در داخل تابه سرخ و برشته می کنیم.

 

پیراشکی های سرخ شده را روی کاغذ روغنی چیده تا روغن اضافی آن ها گرفته شود بعد در داخل ظرف سرو گذاشته و با انواع سالاد و سبزیجات میل کنید.

نوش ... جان ...

پیراشکی سیب زمینی


اگر دوست داشتید با روغن کمتری پیراشکی ها را درست کنید در مرحله آخر روی پیراشکی ها را به زرده تخم مرغ آغشته کرده و روی سینی فر چرب شده با فاصله چیده و در داخل فر با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 15 الی 20 دقیقه می گذاریم.

در داخل پیراشکی می توانید از پنیر پیتزا و یا کالباس هم استفاده کنید.

اگر خمیر پیراشکی هر نیم ساعت یک بار 2 الی 3 دقیقه وز دهید و در کل 2 ساعت در استراحت باشد خمیری نرم و سبک خواهید داشت.

آخرین آموزش ها
برترین ها