haraj logo
جستجو

کوکوی سیب زمینی

مواد لازم :
سیب زمینی پخته شده : 2عددپیاز : 1 عددنمک و فلفل سیاه : به مقدار لازمتخم مرغ : 3عددزردچوبه : به مقدار لازم

سلام دوستان عزیزم امیدوارم خسته نباشید. کوکوی سیب زمینی یکی از غذاهای پر کالری و خوشمزه است و برای کودکان بسیار پر فایده است به علت اینکه دارای سیب زمینی و تخم مرغ است و برخی کودکان که به سیب زمینی و تخم مرغ به صورت جداگانه علاقه ندارند شما میتوانید با ترکیب این دو با هم و سر خ کردن آن خیلی راحت به کودکان بدهید بدون اینکه متوجه بشوند و برای رشد و سلامتی شان هم مفید است. خوب نکته ی دیگر اینکه ما خانمها گاهی اصلا نمیدونیم چی باید درست کنیم که هم مواد لازمش را داشته باشیم  و هم اینکه سریع آماده شود ، و گاهی ممکن است شما بیرون از منزل خرید داشتید و وقتی برمیگردید دیگر تایم زیادی ندارید... من کوکوی سیب زمینی را بهتون پیشنهاد میکنم لابد میپرسید پخت سیب زمینی زمان بر هست ولی باید عرض کنم شما در داخل کو کو سیب زمینی لازم نیست سیب زمینی را خیلی بپزید چون سرخش میکنید بنابراین نیم پز هم شود مشکلی ندارد.

کوکوی سیب زمینی


ابتدا سیب زمینی را بپزید و رنده کنید و کنار بگذارید. سپس پیاز را رنده کنید و آب آن را به طور کامل بگیرید وبه سیب زمینی اضافه کنید سپس تخم مرغ ها را خوب بزنید و اضافه کنید سپس زرد چوبه و نمک و فلفل که مهم نیست  فلفل سیاه یا قرمز باشد مختارید هر کدام را دوست دارید بریزید که معمولا  فلفل سیاه استفاده میشود چون طعم بهتری دارد ولی اگر خواستید تند شود حتما فلفل قرمز هم کمی بریزید یا هردو را میتوانید مقداری بریزید.

کوکوی سیب زمینی

کوکوی سیب زمینی


سپس همه ی مواد را با هم ترکیب کنید و داخل روغن که از قبل گذاشتید داغ شود بریزید.نکته اینکه شما میتوانید کل مواد را یکجا کف مایه تابه بریزید یا اینکه با قاشق به اندازه یک قاشق ، یک قاشق  بریزید و پهن کنید و شکل دهید و یا اینکه از قالب استفاده کنید اما به نظر من مزه ی کو کوی سیب زمینی به همان نا مرتبی شکلش میباشد که نشان میدهد کار دست است و با ارزش تر است درست کنید و نوش جان کنید.

 کوکوی سیب زمینی

آخرین آموزش ها
برترین ها