haraj logo
جستجو

کتلت سیب زمینی

مواد لازم :
سیب زمینی : نیم کیلوپنیر فتا : 150 گرمکره : 2 قاشق غذاخوریتخم مرغ : 1 عددآرد سبوس دار : مقداریروغن : مقدارینمک و فلفل : به مقدار کافی

کتلت سیب زمینی یکی از غذاهای محبوب در ایران و بخصوص کشور مکزیک است. این غذا می تواند به عنوان غذای اصلی برای ناهار یا شام تمام افراد باشد و اغلب با کاهو، خیارشور، گوجه یا سس دلخواه سرو میشود.


سیب زمینی ها را با پوست بشویید تا کاملا تمیز شده و داخل قابلمه بگذارید روی آن آب بریزید و بگذارید تا کاملا پخته و نرم شوند.

کتلت سیب زمینی

پس از آن که سیب زمینی ها پخته شدند آن ها را پوست بگیرید و له کنید تا پوره شوند.

کتلت سیب زمینی


سیب زمینی های پوره شده را داخل یک کاسه شیشه ایی بریزید به آن دو قاشق غذاخوری کره، 150 گرم پنیر فتا و فقط زرده یک عدد تخم مرغ را اضافه کنید و خوب باهم مخلوط کنید و نمک و فلفل را هم اضافه کنید.

کتلت سیب زمینی


از مایه به اندازه گردو بردارید دست هایتان را مقداری آرد سبوس دار بزنید تا کتلت ها به دست نچسبند مقداری کتلت ها را صاف کنید و در روغن سرخ کنید. 


این کتلت را در فر هم میتوانید بپزید که بهتر از سرخ کردن داخل روغن میباشد. به این صورت که فر را از قبل با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید کتلت ها را در یک سینی فر که چرب کرده اید بچینید و بگذارید 15 دقیقه بپزند سپس از فر بیرون آورده و آن ها را برگردانید و بگذارید 10 دقیقه دیگر هم بپزیند تا طلایی و مایل به قهوه ایی شوند. 

کتلت سیب زمینی

 

آخرین آموزش ها
برترین ها