haraj logo
جستجو

کوکو سیب زمینی

مواد لازم :
سیب زمینی : 3 عددتخم مرغ : 1 عددآرد : 1 قاشق غذاخورینمک فلفل زردچوبه : مقدار لازمجعفری خرد شده : 1 قاشق غذاخوریپیاز : 1 عددقارچ : 1/2 پیمانهزرشک : 2 قاشق غذاخوریشوید : 1 قاشق غذاخوریگوشت چرخ کرده : 100 گرمروغن مایع : مققدار کافی

کوکو ها غذاهایی خوشمزه هستند که بسیار سریع و راحت درست می شوند و بر اساس  ماده اصلی تخم مرغ و سیب زمینی هستند.در بین انواع مختلف کوکو ، کوکوی سیب زمینی  برای وعده غذایی شام و برای کسانی که بچه مدرسه ای دارند و برای میان وعده آنها در زنگ تفریح مناسب است.  چون هم  وعده غذایی ای سالم است و هم احتمال فاسد شدن مواد آن بسیار کم است در اینجا طرز تهیه کوکوی سیب زمینی شکم پر با مواد داخلی قارچ خرد شده و جعفری و شوید خرد شده و زرشک و کمی گوشت چرخ کرده را برایتان می نویسم. ( در صورت تمایل می توان گوشت چرخ کرده را حذف کرد و یا بجای آن از گوشت مرغ استفاده کرد).


در ابتدا 3 عدد سیب زمینی را با آب می شوریم. داخل یک قابلمه کمی آب و نمک می ریزیم و سیب زمینی ها را داخل قابلمه می اندازیم و قابلمه را روی شعله گاز می گذاریم و زیر شعله را روشن میکنیم و اجازه می دهیم تا سیب زمینی کاملا بپزد .( با کمک یک چنگال و فرو کردن آن در سیب زمینی مطمئن می شویم که پخته است).وقتی سیب زمینی پخت آن را از قابلمه بیرون می اوریم و منتظر می شویم تا سرد شود.


در این مرحله وقتی سیب زمینی سرد شد با دست پوست آن را می کنیم و با رنده ریز آن را داخل یک ظرف گود  رنده می کنیم( در صورت تمایل می توان با گوشت کوب سیب زمینی ها را له کرد).حتما سیب زمینی را بعد از سرد شدن رنده کنید تا حالت چسبندگی نداشته باشد. 


در این مرحله 1 عدد تخم مرغ را داخل کاسه حاوی سیب زمینی می ریزیم و کمی نمک و فلفل و زردچوبه نیز به مود اضافه می کنیم و ورز می دهیم اگر مایه ما خیلی شل بود 1 قاشق غذاخوری آرد نیز به مایه کوکو اضافه می کینم. سپس مایه را به مدت نیم ساعت در یخچال می گذاریم و سراغ تهیه مواد داخل کوکو می رویم.

مرحله چهارم تهیه کوکوی سیب زمینی شکم پر:

در این مرحله برای تهیه مواد داخل کوکو شکم پر ، 1 عدد پیاز را می شوریم و با رنده ریز آن را رنده می کنیم و آب پیاز را دور می ریزیم. داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و وقتی روغن داغ شد پیاز را در روغن تفت می دهیم تا طلایی شود.

کوکو سیب زمینی


سپس در این مرحله 100 گرم گوشت چرخ کرده را در تابه پیاز داغها تفت می دهیم و کمی نمک و فلفل و زردچوبه به ان اضافه می کنیم.


در این مرحله نصف پیمانه قارچ را با آب می شوریم و آنها را با چاقو به صورت نگینی خرد می کنیم و داخل تابه گوشت می ریزیم و همراه با 1 قاشق غذاخوری جعفری خرد شده و1 قاشق غذاخوری  شوید خرد شده تفت می دهیم و منتظر می شویم تا مواد ما بپزند.


در این مرحله 2 قاشق غذاخوری زرشک را که از 1 ساعت قبل در آب خیس کرده بودیم داخل روغن تفت می دهیم و سپس به تابه گوشت و پیاز و قارچ اضافه می کنیم و مواد را با هم مخلوط می کنیم.اکنون مواد میانی کوکوی سیب زمینی ما آماده است.


در این مرحله مایه کوکو را که  نیم ساعت در یخچال استراحت داده بودیم از یخچال بیرون می آوریم و مقداری از آن را بر می داریم و در کف دست باز می کنیم و مواد میانی کوکو را داخل آن می ریزیم و آن را می بندیم.سپس داخل یک تابه کمی روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز می گذاریم و وقتی روغن خوب داغ شد کوکو ها را در تابه از هر دو طرف سرخ می کنیم تا طلایی شود.

کوکو سیب زمینی

اکنون کوکوی سیب زمینی شکم پر ما آماده است آن را در یک ظرف مناسب می ریزیم و برای وعده غذایی شام با نان و سیب زمینی سرخ شده و سس کچاپ و سبزی خوردن میل می کنیم. نوش جان.

آخرین آموزش ها
برترین ها