haraj logo
جستجو

کوکو سیب زمینی

مواد لازم :
سیب زمینی : 5 عدد متوسطتخم مرغ : 2 عددنمک و فلفل : به میزان دلخواهپودرآویشن : به میزان دلخواهآب : 2 لیترروغن سرخ کردنی : یک پیمانه


جهت تهیه کوکو سیب زمینی، ابتدا پنج عدد سیب زمینی متوسط را به خوبی با اسکاچ شسته تا گل و لای آنها شسته شود. سپس داخل قابلمه ریخته، حدود دو لیتر آب به آن اضافه کرده و روی شعله متوسط گاز قرار می دهیم تا آبپز شوند.

کوکو سیب زمینی


پس از پخته و نرم شدن سیب زمینی ها، آنها را از داخل قابلمه بیرون آورده و کناری بگذارید تا کمی سرد شوند. پس از سرد شدن سیب زمینی ها، آنها را پوست کنده و با دنده درشت رنده نمایید. (یا با پوره ساز دستی و گوشت کوب می توانید اینقدر سیب زمینی ها را بکوبید تا به خوبی له و نرم شوند).


پس از پوره شدن سیب زمینی ها، دو عدد تخم مرغ را داخل ظرف بشکنید.


سپس نمک، فلفل و پودر آویشن را نیز به ترکیبات فوق اضافه نمایید.

کوکو سیب زمینی


در این مرحله مایه ی کوکو را به خوبی با دست ورز دهید تا خمیر نرمی به دست آید و تهاراجمواد و ادویه ها به خوبی با هم ترکیب شوند و کمی هم حالت چسبناکی داشته باشد. به طوری که مایه کوکو به راحتی از دست جدا نشود.

کوکو سیب زمینی


یک تابه را روی شعله اجاق گاز قرار داده، یک پیمانه روغن سرخ کردنی به آن اضافه نمایید تا گرم شود. پس از اینکه روغن به خوبی گرم شد، کف دست خود را کمی آب زده، مقدار مناسبی مایه کوکو را برداشته و با دست به آن شکل دهید و داخل روغن بیندازید و بدین ترتیب تمام مایه کوکو را شکل دهید و سرخ نمایید. پس از سرخ شدن یک طرف کوکوها، آنها را به طرف دیگر برگردانید تا هر دو طرف سرخ و طلایی رنگ شوند.

کوکو سیب زمینی

کوکو سیب زمینی


پس از آماده شدن کوکوها، آنها را روی دستمال حوله ای قرار داده تا روغن اضافی آنها جذب شود.

کوکو سیب زمینی


کوکوها را با مخلفات مورد علاقه خود سرو نمایید.

کوکو سیب زمینی شما آماده است... نوش جان

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها