haraj logo
جستجو

سوپ انار

مواد لازم :
عدس : 3/4 پیمانهپیاز : ۱ عددآب : ۸ پیمانهبرنج : ۱ پیمانهزردچوبه : ۱ قاشق چای خورینمک و فلفل : به میزان لازمجعفری : ۱/۲ پیمانهپیازچه : ۱/۲ پیمانهآب انار : ۱ پیمانهنعناع خشک : ۲ قاشق چای خوریکشمش : ۱ قاشق غذا خوریگوشت چرخ کرده : ۴۵۰ گرمکره : ۳ قاشق غذا خوری

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراج  امیدوارم حالتون خوب باشه و در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید و چرخ روزگار بر وقف مرادتون بچرخه. 

دستور آشپزی امروز آموزش سوپ انار می باشد، در فصل پاییز با رسیدن انار های آبدار و قرمز رنگ، هیچ چیز مانند خوردن یک کاسه سوپ انار گرم و خوشمزه لذت بخش نیست.

سوپ انار به علت ترکیباتی که دارد غذای کاملی محسوب می شود و شما علاوه بر پیش غذا می توانید به عنوان یک وعده ی غذای نیز آن را سرو کنید. 


برای تهیه سوپ انار بهتر است ابتدا مواد اولیه خود را آماده کنید تا هنگامی که می خواهید مواد را با یکدیگر ترکیب کنید راحت تر باشید. 

ابتدا گوشت چرخ کرده را درون کاسه ای بریزید، برای این که گوشت شما مزه دار شود مقدار کمی زردچوبه، فلفل سیاه و نمک به آن اضافه کنید.

 گوشت را با دست خوب ورز دهید تا حالت چسبنده ای به خود بگیرد، سپس به اندازه ی یک گردو از گوشت برداشته و با دست کمی گرد کرده و درون سینی بگذارید.

این کار را به همین صورت ادامه دهید تا همه ی گوشت شما به شکل کوفته های ریز در آیند، سپس سینی گوشت را درون یخچال قرار دهید تا کوفته های گوشت کمی خود را بگیرند. 

عدس نیز از جمله حبوباتی می باشد، که اگر قبل از مصرف آن را حداقل به مدت چند ساعت در آب خیس نخورد و مستقیما برای پخت غذا مورد استفاده قرار بگیرد، باعث ایجاد نفخ شدیدی می شود.

بنابراین ابتدا عدس را خوب پاک کرده و بشویید سپس بر روی عدس خود آب گرم بریزید به طوری که حدود یک بند انگشت بالاتر از سطح عدس آب قرار بگیرد.

برنج را نیز پاک کرده و بشویید و همانند عدس در آب گرم بخیسانید، این کار باعث می شود برنج شما در غذا سریع تر پخته شود.

آب انار را نیز گرفته و درون ظرف مناسبی ریخته و در یخچال قرار دهید. 

جعفری و پیازچه خود را نیز پاک کرده و بشویید و درون آبکشی بریزید تا آب اضافی آن ها خارج شود، سپس با دست تا آن جا که می توانید پیازچه و جعفری را خرد کنید.


یپاز را پوست گرفته و بشویید و به صورت نگینی و یا خلالی ریز خرد کنید.

قابلمه ای را که می خواهید سوپ انار خود را درون آن درست کنید بر روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید. 

دو قاشق غذاخوری کره درون قابلمه بریزید به محض این که کره درون قابلمه ذوب شد پیاز خرد شده را درون قابلمه بریزید و به همراه کره تفت دهید. 

بعد از این که پیازها کاملا سرخ شدند و رنگ پیازه ها طلایی شد ادویه جات ذکر شده در لیست مواد لازم را به همراه نعنا خشک را به پیاز سرخ شده اضافه کرده و همراه آن کمی تفت دهید.

آبی که عدس در آن خیس خورده بود را بریزید و یک بار دیگر عدس را آبکشی کرده و عدس را درون قابلمه بریزید.

آب برنج را نیز همانند عدس ریخته و برنج را نیز درون قابلمه بریزید.

گوشت ها را نیز از یخچال بیرون اورده و به آرامی درون قابلمه قرار دهید.

در انتها جعفری و پیازچه خرد شده را به همراه هشت پیمانه آب را به بقیه مواد آش خود اضافه کنید و حدود ۴۵ دقیقه ای صبر کنید تا عدس و برنج شما کاملا پخته شوند.

به طوری که عدس را بین دو انگشت خود قرار دهید بدون این که فشار زیادی به آن وارد کنید به راحتی له شود.

آش جو


در این مرحله آب انار را نیز به سوپ خود اضافه کنید و حدود ۱۵ دقیقه دیگر نیز صبر کنید تا سوپ شما با آب انار نیز پخته شود.

بعد از این مدت شعله ی زیر سوپ انار خود را خاموش کنید.

یک قاشق غذاخوری کشمش را به همراه یک قاشق غذا خوری باقی مانده از کره را درون تابه ای بر روی شعله با حرارت ملایم  کمی تفت دهید.

سپس سوپ انار خود را درون ظرفی که می خواهید سوپ انار را درون آن سرو کنید بریزید و کشمش تفت داده شده با کره را نیز در انتها بر روی سوپ خود بریزید.

سوپ انار شما آماده است می توانید میل کنید، نوش جان

آش جو

آش جو

آخرین آموزش ها
برترین ها