haraj logo
جستجو

خورش سیر انار همراه با برنج

مواد لازم :
دانه انار : ۱ پیمانهسیر : ۳ حبهگردو : ۲ عددشکر : به میزان لازمنمک،زردچوبه : به مقدار لازمروغن سرخ کردنی : به مقدار لازمبرنج : ۴ پیمانهمرغ : ۴ تکهپیاز : ۲ عدد


در ابتدا باید براتون بگم که این غذا مخصوص شمالی های عزیز و البته مازندرانی های گلمون هستش. این غذا فوق العاده پر خاصیته به علت استفاده از انار و گردویی که تو این خورشت هستش. این خورشت رو میتونیم با مرغ، ماهی، گوشت و اردک درست کنیم به نظر من با هر کدوم از این مواد غذایی که درست بشه خوشمزگی و تنوع خاص به خودش رو داره و به امتحان کردنش می ارزه. پس نگران نباشید با این خورشت میتونید تنوع داشته باشید علاوه بر خوشمزگیش.

حالا اول میریم سراغ انارمون. انارمون رو خوب میشوریم و شروع میکنیم به دون کردنش ما تو این خورشت احتیاج به یک پیمانه انار داریم شاید یه دونه انار بشه یه پیمانه شاید دو تا انار به ما یه پیمانه بده پس دقت کنید. در ضمن یه پیمانه انار برای ۴ نفر کافیه ولی اگر خواستین برای تعداد بیشتری غذا درست کنید نسبت به افراد پیمانه انار رو بیشتر کنید. حالا بعد از دون کردن انار میزاریم کنار تا ازاش استفاده کنیم.

در ادامه یکی از پیاز هامون برمیداریم و میشوریم و پوستشو میکنیم و به صورت خلالی خردش میکنیم و بعد میزاریم کنار. سپس سیرهامون پوستشو میگیریم و میشوریمش وریز خرد میکنیم. (باز هم بسته به سلیقتون میتونید سیر رو با دنده ریز رنده رندش کنید و استفاده کنید).

سپس گردوهامون رو پوست میگیریم و ریز خردش میکنیم و میزاریم کنار تا تو خورشت ازش استفاده کنیم. حالا یه تابه رو برمیداریم و روغن میریزیم داخلش و میزاریم رو حرارت تا داغ بشه وقتی روغنمون داغ شد پیازهایی که خلالی خرد کرده بودیم رو میریزیم داخل تابه و شروع میکنیم به تفت دادنش همین که کمی پیازمون سبک شد زردچوبه رو هم اضافه میکینم و مجدد تفت میدیم بعد از یه تفت کوچیک سیر های خرد شده رو داخلش میریزیم  و با هم تفت میدیم.

خورش سیر انار همراه با برنج


در ادامه وقتی پیاز و سیر داغ ما داشت کمی طلایی میشد انارمون رو هم میریزیم داخل تابه و با هم تفت میدیم بعد از چند دقیقه نوبت گردوهایی هستش که خرد کرده بودیم اون رو هم به تابه اضافه میکنیم و با هم مخلوط میکینم و در آخر نمک و شکر رو هم میریزیم و بعد از یه تفت کوچیک در تابه رو میزاریم و حرارت رو کم میکنیم تا دانه های انارمون نرم بشه. این خورشت احتیاج نداره بهش آب اضافه کنیم چون خود انار ها آب میندازه. تا خورشتمون داره میپزه میریم سراغ مرغها.

در اینجا اول مرغهامون رو میشوریم ومیزاریم تا آبش بره. سپس پیاز دوممون رو میشوریم و پوستشو میگیریم و نگینی کمی درشت تر خردش میکنیم و میزاریم کنار. حالا یه قابلمه برمیداریم و میزاریم رو حرارت و آب میریزیم داخلش و مرغهای شسته شده رو همراه با پیازی که نگینی خرد کرده بودیم میریزیم داخلش کمی هم نمک زردچوبه اضافه میکینم ومیزاریم بپزه.

وقتی مرغمون پخت از قابلمه در میاریم و میزاریم کنار. سپس یه تابه رو برمیداریم و میزاریم رو حرارت و روغن میریزیم داخلش تا داغ شه وقتی روغنمون داغ شد مرغهای پخته شده رو میندازیم تو تابه و کامل سرخشون میکنیم و بعد از تابه در میاریم و میزاریم رو حوله هایی که روغن رو میگیره تا روغن اضافیش بره.

در اینجا میریم سراغ خورشتمون و نگاه میکنیم اگر جا و به روغن افتاده بود دیگه آماده شده پس خورشت رو تو یه ظرف میکشیم و مرغهای سرخ شدمون رو هم در کنارش میچینیم دیگه خورشتمون آماده شده ومیریم سراغ برنجمون.

خورش سیر انار همراه با برنج


در این مرحله نوبت به برنجمون میرسه. جون میخواهیم برنج آبکشی درست کنیم بعد پاک کردن و شستنش از چند ساعت قبل با نمک زیاد خیسش میکنیم. حالا که خوب خیس خورده میشوریمش تا نمک اضافیش بره سپس یه قابلمه رو پر آب میکنیم و میزاریم رو حرارت تا آب داخلش به جوش بیاد وقتی آب داخل قابلمه جوشید برنجمون رو همراه با کمی نمک میریزیم داخلش و یه هم میزنیم و میزاریم چند تا قل بخوره.

باید یادآور بشم بهترین زمان آبکش کردن برنج وقتی هستش که اگر یه دونه برنج رو برداریم و از وسط نصفش کنیم اگه یه نقطه سفید داخلش بود اون زمان ما باید برنج رو آبکش کنیم. پس برنج رو آبکش میکنیم و کمی آب سرد میگیریم روش تا به هم نچسبن.

حالا قابلمه رو برمیداریم و برنجمون رو میریزیم داخلش و کمی هم آب و روغن میدیم روش و میزاریم برای دم کشیدن و ۴۵ دقیقه دیگه برنجمون آماده هستش و با خورشتمون سرو میکنیم. نوش جان.

 

خورش سیر انار همراه با برنج

آخرین آموزش ها
برترین ها