haraj logo
جستجو

کیک انار

مواد لازم :
آرد سفید : 2 پیمانهشکر : 150 گرمتخم مرغ : 4 عددپودر ژله : 100 گرمبکینگ پودر : 2 قاشق چای خورینمک : یک هشتم قاشق چای خوریوانیل : یک هشتم قاشق چای خوریروغن مایع : یک پیمانهآب انار : 160 میلی لیترخامه زده شده : 200 گرمدانه انار : به مقدار لازمشکلات تخته ای : به مقدار لازم


ابتدا تخم مرغ هامون رو توی ظرف مناسبی می شکنیم و با هم زن خوب هم می زنیم تا یکدست بشه و از لختی در بیاد. حالا شکر مون رو بهش اضافه می کنیم. باز هم به خوبی هم می زنیم. تا بافت کرم رنگ و کش داری داشته باشیم. برای این باید با استفاده از هم زن برقی با دور تند مواد مون رو هم بزنیم. به مدت پنج دقیقه با دور تند مخلوط تخم مرغ و شکر رو هم می زنیم تا کش دار و کرم رنگ بشه. وقتی به بافت مورد نظر مون رسیدیم حالا وانیل رو به ترکیب اضافه می کنیم. باز با دور متوسط مخلوط رو هم می زنیم تا یک دست بشه. 

آرد سفید مون رو الک می کنیم تا گلوله ای توش نداشته باشه و بافت لطیفی داشته باشه. بکینگ پودر رو هم به آرد مون اضافه می کنیم و باز هم دو بار دیگه الک می کنیم. پودر ژله انار مون رو هم به آرد و بکینگ پودر اضافه می کنیم. نمک رو هم به ترکیب مواد خشک مون اضافه می کنیم. همه رو با هم خوب ترکیب می کنیم و هم می زنیم.

کیک انار

مواد تخم مرغی مون رو میاریم. حالا به مخلوط تخم مرغی مون روغن مایع رو اضافه می کنیم و باز هم میزنیم تا کاملا روغن مایع توی مواد ترکیب بشه و یک دست بشه. حالا مخلوط مواد خشک مون رو در سه مرحله به مخلوط تخم مرغی مون اضافه می کنیم. مرحله اول مواد خشک مون رو اضافه می کنیم و هم می زنیم. حالا آب انار مون رو به مخلوط مون اضافه می کنیم. هم می زنیم تا خوب به خورد مواد بره. بقیه مواد خشک مون رو هم به مخلوط اضافه می کنیم و هم می زنیم تا مواد مون کاملا یک دست بشه.


برای کیک از قالب های کیک یزدی استفاده کردیم. داخل قالب ها رو کمی چرب می کنیم. از کپسول های کیک داخلش قرار می دیم. فر رو از قبل با دمای صد و هفتاد درجه سانتی گراد گرم می کنیم. از مواد کیک داخل کپسول ها مون می ریزیم. تا ته کپسول ها رو پر نمی کنیم. چون کیک پف می کنه و ما نمی خوایم کیک خیلی بلند بشه و قله داشته باشه. پس تا دو سوم قالب ها رو از مایع کیک انار پر می کنیم.

قالب های آماده رو توی سینی فر می چینیم و سینی فر رو داخل فر قرار می دیم. اجازه می دیم کیک هامون به مدت چهل دقیقه داخل فر بمونن و بپزن. باید دقت کنید که هر فری دمای متفاوت با فر دیگه داره پس کیک رو تند تند چک کنید تا کیک تون نسوزه. سینی فر رو توی طبقه وسط فر قرار بدید.


بعد از گذشت زمان مناسب پخت سینی فر رو از فر در میاریم و اجازه می دیم تا کیک انار مون کاملا خنک بشه و از دما بیوفته. تا کیک ها مون خنک بشه می ریم سراغ بقیه کار های تزیین کیک مون. شکلات تخته ای مون رو خرد می کنیم و می ریزیم توی ظرف مناسب و می ذاریم تا با دمای بخار آب به روش بنماری آب بشه. وقتی شکلات ها خوب آب شدن و تکه شکلات توش بقی نموند می ذاریم کمی از دما بیوفت. می ریزیم داخل قیف یک بار مصرف و تهش رو سوراخ می کنیم.

کیک انار

کمی از شکلات آب شده رو بر می داریم و با شیر هم می زنیم تا مثله سس شکلات بشه. به خامه زده شده مون اضافش می کنیم و هم می زنیم تا خامه حالت شکلاتی بگیره. خامه رو هم داخل قیف می ریزیم و باهاش کیک ها مون رو تزیین می کنیم. کیک رو که خامه زدیم حالا با دونه های انار تزیین می کنیم. در آخر از شکلات آب شده روی کیک ها می ریزیم. کیک ها رو توی ظرف مناسب می چینیم و با آب انار طبیعی سرو می کنیم.

اگر آب انار طبیعی نداشتین برای داخل کیک از شیر استفاده کنید.

برای رنگ بیشتر بافت کیک می تونید از کمی پودر لبو یا از رنگ غذای ژله ای استفاده کنید.

کیک رو می تونید توی یه قالب بزرگ بریزید و یک دونه باشه.

کیک انار

آخرین آموزش ها
برترین ها