haraj logo
جستجو

پلوزعفرانی

مواد لازم :
برنج : 3لیوانزعفران دمکرده : 3قاشق غذاخوریروغن : به مقدارلازمنمک : به مقدارلازمآب : به مقدارلازمسیب زمینی : 1عدد

سلام .سلام دوستای گل..حالتون چطوره؟ باگرمای تابستون چیکار میکنین؟ الان دیگه بچه ها هم تعطیل شدن و شام و ناهار باید آماده باشه..بیشترغر میزنن که مامان شاااام. مامان ناهااار..

پس امیدوارم که زیادی سخت نگیرین و واسشون غذا های خوشمزه بپزین ..


برنج را 30 دقیقه یا بیشتر هم اشکالی نداره در مقداری آب و نمک خیس بدهید. بعد برنج را برداشته و به همراه مقداری آب داخل قابلمه بریزید . چند قاشق روغن ریخته و مقداری نمک و زعفرانی که از قبل دم کردید به برنج اضافه کنید و کمی هم بزنید. تا خوب مخلوط شود و رنگ آب یک دست شود .

پلو زعفرانی


حرارت را زیاد کنید تا آب بجوشد و جذب برنج بشه. پس از جذب شدن حرارت را کم کنید و روی قابلمه را با دم کنی بپوشانید تا برنج دم بکشد .

پلوزعفرانی


خانوم های عزیز میتونید سیب زمینی را هم پوست گرفته و قبل از اینکه آب را داخل قابلمه بریزید . با روغن کمی تفت بدید در کف قابلمه به عنوان ته دیگ استفاده کنید . در مرحله اول قرارش ندادم چون بستگی به سلیقه خودتون داره و هر کسی میتونه انتخاب کنه که استفاده کنه یا نه !!

حالا برنج شما دیگه آماده شده پس آن را از روی حرارت برداشته و 10دقیقه صبر کنید تا برنج کمی خنک بشه . هنگامی که خنک بشه ته دیگ هم از قابلمه به راحتی جدا میشه و میتونید به راحتی همراه با تزییناتی که خودتون علاقه دارید .میل کنید . طرح های متنوعی هم با قالب ها میتونید داشته باشین .

امیدوارم لذت برده باشین ?

پلوزعفرانی

آخرین آموزش ها
برترین ها