haraj logo
جستجو

ته چین ساده زعفرانی

مواد لازم :
برنج : یک استکانروغن : 2 قاشق غذاخوریزعفران : یک چهارم قاشق چایخوریماست : 2 قاشق غذاخوریفلفل : یک سوم قاشق مرباخوریزرشک : به مقدار لازمنمک : یک و نصف قاشق مربا خوریتخم مرغ : یک عددآب : 6 لیوانآب جوش : یک چهارم استکان

به نام خدا ...سلام به هاراجی های خوش سلیقه...


ابتدا برنج را در ظرف مناسبی ریخته و 2 لیوان آب اضافه کرده میگذاریم 3  ساعت خیس بخورد.

ته چین ساده زعفرانی


سپس 4 لیوان در قابلمه مناسبی ریخته یک قاشق مربا خوری نمک اضافه میکنیم و روی حرارت میگذاریم تا بجوشد سپس برنج خیس خرده را آبش خالی کرده و خود برنج را اضافه میکنیم بعد از 8 الی 10 دقیقه یک برنج را بین انگشتانمان امتحان کرده وقتی خوب له شد و مغزش خام بود آن را آبکش کرده و زیر شیر آب میگیریم تا لیزی و نمک برنج گرفته شود.


در ظرف مناسب دیگری مقداری آب جوش ریخته و زعفران ساییده شده اضافه میکنیم و درش را گذاشته تا به مدت 10 دقیقه دم بکشد. در ظرف دیگری ماست را ریخته تخم مرغ را اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم سپس نصف قاشق مربا خوری نمک و فلفل و زعفران دم کرده اضافه کرده و خوب هم میزنیم.

ته چین ساده زعفرانی

ته چین ساده زعفرانی


 حال مواد مخلوط شده با برنج آبکش کرده ترکیب میکنیم و خوب هم میزنیم.

 ته چین ساده زعفرانی


در یک قابلمه ( تفلون باشد بهتر است) مواد ترکیب شده را درون آن میریزیم و با قاشق فشار میدهیم تا مواد متراکم و فشرده شوند و روی حرارت میگذاریم 5 دقیقه اول شعله حرارت را متوسط کرده و قتی صدا جلز و ولز  و حرارت بلند شد شعله را کم کرده یک ساعت زمان میخواهد تا ته چین ما خوب برشته و پخته شود.

 ته چین ساده زعفرانی

بعد از یک ساعت قابلمه را به مدت 15 دقیقه روی سرامیک خنک و سرد آشپزخانه میگذاریم تا راحتر ته چین از قابلمه جدا شود.قابلمه را بر بشقاب مناسب برگردانده و با زرشک سرخ شده تزیین میکنیم.

نوش... جان...

ته چین ساده زعفرانی

آخرین آموزش ها
برترین ها