haraj logo
جستجو

پیتزا مارگاریتا

مواد لازم :
آرد : 4.5 پیمانهشکر : 1.5 قاشق غذا خوریشیر : 1 و 3/4 پیمانهمخمر : 1 قاشق غذا خوریروغن مایع : 3 قاشق غذا خورینمک : 1/2 قاشق چایخوریسیر : 2 حبهروغن زیتون : 2 قاشق غذاخوریگوجه فرنگی : 6 عددریحان : 100 گرمنمک و فلفل : به مقدار لازمپنیر موزارلا : 250 گرمپودر سیر : 1/2 قاشق چایخوری

به نام خدا

سلام به هاراجی های عزیز ... و دوست داشتنی ...

شاید بپرسید اسم پیتزا مارگاریتا از کجا اومده؟

مارگاریتا به زبان ایتالیایی یعنی گل مینا.

در زمان های دور شخصی پنیر را به شکل گل در می آورده و روی خمیر پیتزا می چیده که اون شخص اسمش مارگاریتا بوده.

در هر صورت پیتزا مارگاریتا از ترکیب سس گوجه فرنگی و پنیر موزارلا ذوب شده روی خمیر پیتزا درست می شود.


 ابتدا در داخل ظرف مناسبی آرد را دو الی سه بار الک می کنیم تا نا خالصی نداشته باشد.


شیر را در داخل ظرف مناسبی ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا یه جوش بزند بعد از روی حرارت برداشته آماده کنار می گذاریم.


در داخل ظرف نسبتا بزرگ و مناسبی آرد الک شده را می ریزیم و مخمر و پودر سیر و شکر و مقداری نمک را اضافه نموده و مواد خشک را با قاشق غذا خوری زیر و رو کرده تا مخلوط شوند.

 

حال روغن مایع را اضافه کرده و کم کم شیر را می ریزیم و هم زمان با دست تمیز دیگری مواد را زیر و رو کرده تا مخلوط شوند سپس با دو دست تمیز مواد مخلوطی را به مدت 7 الی 10 دقیقه وز می دهیم تا خمیر نرمی درست شود.

پیتزا مارگاریتا

 

حال روی خمیر را با پارچه تمیزی پوشش دهید و در دمای محیط و نسبتا گرم به مدت یک ساعت بگذارید بماند تا استراحت کرده تا پف کند و حجم آن دو برابر شود و به عمل بیاید.

پیتزا مارگاریتا

 

پنیر موزارلا را به صورت مکعب های کوچکی خرد کرده و در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و آماده کنار می گذاریم.


سبزی ریحان را پاک کرده و در داخل ظرف پر از آبی می ریزیم تا خیس بخورد بعد از 15 الی 20 دقیقه تمیز شسته و در داخل آبکش مناسبی ریخته تا آب آن گرفته شود و بعد نصف آن را خرد کرده و در ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


گوجه فرنگی ها را تمیز شسته و قسمت های زاید آن ها را جدا کرده و سپس ریز خرد کرده و آن را در داخل مخلوط کن ریخته تا پوره شود.


سیر ها را در داخل ظرف پر از آبی ریخته تا خیس بخورند ( با این کار پوست آن ها راحت تر و زود تر گرفته می شود ) بعد آن ها را خیلی ریز خرد کرده و در داخل ظرف مناسبی ریخته و روغن زیتون را اضافه کرده و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم و تفت می دهیم.


در ادامه مقداری نمک و فلفل پاشیده و هم می زنیم و بعد گوجه فرنگی پوره شده را اضافه کرده و هم می زنیم تا مواد مخلوط شوند وقتی یه جوش زد درب ظرف را گذاشته و می گذاریم به مدت 15 دقیقه با حرارت ملایم بجوشد تا سس پیتزا مارگاریتا غلیظ شود.


فر را روشن کرده و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا گرم شود.


در ادامه بعد از زمان مقرر که خمیر به عمل آمد آن را به چهار قسمت مساوی تقسیم کرده و هر قسمت را با کمک وردنه روی سطح تمیزی باز کرده و اول مقداری روی سطح خمیر را سس غلیظ شده گوجه فرنگی می ریزیم و پخش می کنیم.

 

بعد پنیر موزارلا خرد شده را روی سس با فاصله می چینیم.

پیتزا مارگاریتا


پیتزا را در فر که قبلا روشن کرده ایم تا گرم شود به مدت 8 الی 12 دقیقه می گذاریم تا بپزد 3 دقیقه آخر را می توانید گریل را روشن کنید تا سطح رویی خمیر پیتزا برشته شود.


در آخر بعد از زمان مقرر پیتزا را از فر بیرون آورده و مخلوط برگ های ریحان خرد شده و سالم را روی پیتزا مارگاریتا می ریزیم و تزیین می کنیم.

حال پیتزا مارگاریتا ما آماده شده می توانید در کنار خانواده محترم میل کنید و لذت ببرید.

نوش ... جان ...

پیتزا مارگاریتا

آخرین آموزش ها
برترین ها