haraj logo
جستجو

دسر پیتزا با سیب درختی

مواد لازم :
سیب : 2 عددشربت افرا : نصف پیمانهکره با دام زمینی : 1/2 پیمانهبادام خرد شده : 1/8 پیمانهکرن بری خشک : 1/8 پیمانهشکر : 1/5 قاشق غذاخوریخمیر مایه : 1 قاشق غذاخوریشیر ولرم : 1/5 پیمانهنمک : 1/2 قاشق چایخوریروغن مایع : 3 قاشق غذاخوریدارچین : مقدار کافیآرد : به مقدار لازم

سیب یکی از سالم ترین و خوشمزه ترین میوه هاست و با ان خورشتها (خورشت سیب - خورشت شیس و الو و ...) دسرها ( ژله سیب - سیب پخته و تارت سیب و ..) و کیک ها و شیرینی های ( پای سیب و ...) مختلفی می توان درست کرد.یکی از دسرهای خوشمزه که با سیب درست می شود و طرفداران زیادی دارد پیتزا با سیب است.این دسر رو من برای اولین بار در دستور آشپزی ، در یک سایت خارجی دیدم و  خودم با کمی تغییرات ان را درست کردم و واقعا عالی شد. 

پیتزا با سیب درختی یکی از انواع دسر ها ست که شامل یک خمیر است و روی ان را با مواد مختلفی پر می کنند و در رابطه با اکثر میوه ها می توان دسر پیتزای ان را درست کرد .

در این دستور اشپزی طرز تهیه این دسر خوشمزه را که شامل سیب خرد شده و کره با دام زمینی و کرن بری و خمیر مایه و نمک و دارچین و شربت افرا و بادام خرد شده و شکر و شیر ولرم و روغن مایع است را برایتان می نویسم  و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردن ان بعنوان دسر و بعد از وعده های غذایی را همراه با خانواده بعنوان یک دسر جدید و خارجی با طعم دلپذیر سیب لذت ببرید.


 ابتدا و برای شروع ارد را 2 با رالک می کنیم ( تا خمیر دسر ما نرم شود ) و ان را روی یک سینی و یا یک میز کار تمیز می ریزیم  و وسط ان را با دست مثل یک چاله گود می کنیم .

 


 :

سپس در ادامه 1 قاشق غذاخوری خمیر مایه و 3 قاشق غذاخوری روغن مایع و 1/5 پیمانه شیر و 1/2 قاشق چایخوری نمک و 1/5 قاشق غذاخوری شکر را وسط گودی ارد در مرحله قبل می ریزیم و ان را ابتدا با چنگال مخلوط می کنیم و سپس با دست ورز می دهیم تا همه مواد خوب مخلوط شوند و خمیر یکدستی حاصل شود. اکنون خمیر دسر ما آماده است و فقط باید استراحت کند.

 دسر پیتزا با سیب درختی


سپس در ادامه خمیر اماده شده در مرحله قبل را داخل یک ظرف می ریزیم و روی ان را با دستمال می پوشانیم و ان را برای مدت 2 ساعت در دمای محیط اشپزخانه استراحت می دهیم تا حجم خمیر دو برابر شود و اگر محیط سرد بود ان را کنار شوفاژ و یا بخاری قرار می دهیم تا استراحت کند و ور اید .


سپس در ادامه در این مرحله ،  بعد از 2 ساعت خمیر را روی یک میز صاف قرار داده و ان را با دست و یا با کمک وردنه باز می کنیم و به شکل گرد در می اوریم و خمیر را روی کف یک قالب  گرد( مثل قالب خمیر پیتزا )  که کف ان را کاغذ روغنی انداخته ایم و یا روغن مایع ریخته . ان را چرب کرده ایم ، قرار می دهیم.


سپس در ادامه 1/2 پیمانه کره بادام زمینی و 1/2 پیمانه شربت افرا را با هم مخلوط می کنیم و ان را روی خمیر باز شده  عنوان سس دسر سیب می ریزیم.

 دسر پیتزا با سیب درختی


سپس در ادامه در این مرحله ، 2 عدد سیب را شسته و انها را با چاقو خرد کرده و سیب خرد شده و 1/8 پیمانه کرنبری خشک و 1/8 پیمانه بادام خرد شده و کمی دارچین را روی مواد مرحله قبل می ریزیم و ان ها را خوب روی سطح دسر پخش می کنیم.اکنون پیتزا با سیب درختی ما اماده است ئ فقط باید پخته شود.
 

آخرین آموزش ها
برترین ها