haraj logo
جستجو

کیک پیتزا

مواد لازم :
ارد : 1/5 لیواناب : 1/2 لیواننمک : 1/4 قاشق چایخوریخمیرمایه : 1/2 قاشق چایخوریروغن مایع : 1/2 قاشق چایخوریسس گوجه : 1 پیمانهپنیر موزرلا رنده : 3 پیمانهسوسیس : 1 پیمانهکره : 1 قاشق غذاخوری

یکی از غذاهای خوشمزه و پر طرفدار در بین همه گروههای سنی مخصوصا کودکان، همانطور که همه می دانیم پیتزا ست که بسیار اسان و راحت در منزل قابل تهیه است.اما برای اینکه بتوان پیتزا را در شکلی جدید تهیه کرد و زیبایی ان را چند برابر کرد ، از کیک پیتزا و تهیه پیتزا به شکل کیک می توان استفاده کرد.

در این مطلب طرز تهیه کیک پیتزا را که شامل 3 لایه دایره ای شکل خمیر پیتزا است که در لابلای ان پنیر موزرلا رنده شده و سس گوجه فرنگی و سوسیس خرد شده ریخته میشود را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و برای وعده غذایی شام میل نمایید.


ابتدا و برای شروع خمیر پیتزا را تهیه می کنیم . برای این منظور نصف قاشق چایخوری خمیر مایه را با نصف لیوان اب ولرم مخلوط می کنیم و 5 دقیقه منتظر می شویم تا خمیر مایه عمل کند.


سپس در ادامه در این مرحله 1/5 لیوان ارد را دوبار الک می کنیم تا سبک شود و ان را روی یک سطح صاف ریخته و وسط ان را با دست گود می کنیم و خمیر مایه عمل امده  در مرحله قبل و 1/2 قاشق چایخوری روغن و 1/4 قاشق چایخوری نمک را به ان اضافه می کنیم و ان را کم کم با ارد مخلوط می کنیم و سپس با دست خمیر را ورز می دهیم تا یکدست شود . اکنون خمیر پیتزا ما اماده است و ان را داخل یک ظرف گذاشته و روی ان را می پوشانیم تا خمیر پیتزا 2 ساعت استراحت کند و حجمش زیاد شود.

کیک پیتزا


سپس در ادامه در این مرحله وقتی خمیر اماده شده روی یک سطح صاف ارد می ریزیم و خمیر را با وردنه روی ان سطح صاف باز می کنیم و پهن می کنیم  .روی خمیر باز شده را با کف قالب گرد رد می اندازیم و با چاقو ان را می بریم و سه بار این کار را انجام می دهیم.سپس 3 تا خمیر برش خورده را نیم پز می کنیم و انها را برای 10 دقیقه داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد می گذاریم تا بپزند و سپس از فر بیرون می اوریم تا سرد شوند.

 کیک پیتزا


سپس در ادامه در این مرحله ، یک قالب کیک دایره ای شکل  را بر می داریم و کف و دیواره هایش را کاغذ روغنی می اندازیم و کاغذ روغنی را طوری می گذاریم که از دیواره های قالب بیرون باشد تا بعدا به کمک کاغذ روغنی آویزان از لبه قالب کیک ، کیک پیتزا را از قالب بیرون اوریم . از خمیر پیتزای باقی مانده برای دیواره های قالب می بریم بطوری که خمیر دیواره قالب ، کمی بلدنتر از دیواره قالب باشد. سپس خمیر دیواره را دور قالب کیک قرار می دهیم و لبه پایین را به کف قالب فشار می دهیم تا به کاغذ روغنی بچسبد.

 

کیک پیتزا


سپس در ادامهدر این مرحله ، دایره برش خورده خمیر را کف قالب می گذاریم. سپس روی ان سس گوجه فرنگی و سوسیس حلقه شده و برش خورده می ریزیم و روی  ان پیمانه پنیر موزرلا می ریزیم و به همین شکل لایه بعدی را قرار می دهیم و فقط برای لایه اخر بعد از ریختن سس گوجه فرنگی ابتدا پنیر موزرلا را می ریزیم و سپس روی ان سوسیس برش خورده را قرار می دهیم تا کیک پیتزا زیباتر شود.


سپس در ادامه در این مرحله ، قالب کیک پیتزا را داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد برای مدت 30 دقیقه قرار می دهیم تا کیک پیتزا بپزد و سپس ان را از فر بیرون می اوریم و بعد از سرد شده به کمک لبه های کاغذ روغنی که از اطرف قالب کیک اویزان است ، ان را از قالب بیرون می اوریم و روی ان را کمی کره می مالیم  تا خوشمزه تر شود . سپس کیک پیتزا را  در ظرف مناسب قرار می دهیم و ان را با مواد دلخواه تزیین می کنیم و برش می زنیم. اکنون کیک پیتزا آامده است ان را برای وعده غذایی شام و یا ناهار و یا در مهمانی ها همراه با سس قرمز و ...میل می کنیم .نو ش جان

کیک پیتزا

آخرین آموزش ها
برترین ها