haraj logo
جستجو

پیتزا با نان باگت پیتزای با نان باگت

شاید باورتان نشود اما بدون خمیر مخصوص پیتزا هم می‌توان پیتزایی خوشمزه و جذاب تهیه کرد. پیشنهاد ما به شما استفاده از نان باگت یا نان فرانسوی است. تهیه پیتزا با نان باگت خیلی خیلی راحت است. فقط باید یک نان باگت (ترجیحاً پهن و بزرگ) را بردارید و به صورت عمودی نصف کنید. مواد پیتزا و پنیر را روی آن بریزید و بگذارید پیتزا در فر پخته شود. سس پیتزا را می‌توانید از قبل تهیه و در فریزر نگهداری کنید. به این ترتیب تهیه پیتزا با نان باگت فقط ۱۰ دقیقه طول خواهد کشید.

مواد لازم :
نان باگت 1 عددفلفل دلمه ای 2 عددپیاز متوسط 1 عددگوشت چرخکرده 450 گرمپنیر موزورلا و چدار رنده شده 2-3 پیمانهروغن زیتون 2 قاشق غذاخوریگوجه متوسط 3 عددرب گوجه 2 قاشق غذاخوریریحان خرد شده 1 قاشق غذاخوریپودر سیر 1/2 قاشق چایخورینمک و فلفل به مقدار کافی

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۱۵ دقیقه

زمان کل : ۴۰ دقیقه

برای : ۲ نفر

تصویر

 در اینجا تهیه یک سس گوجه خوشمزه هم آموزش داده شده است. اما شما می‌توانید از سس مارینارا یا سس‌های گوجه آماده هم به عنوان سس پیتزا استفاده کنید.

 

طرز تهیه پیتزا با نان باگت

 

اول از همه سس پیتزا را آماده کنید. ۱ قاشق از روغن زیتون را در تابه بریزید و آن را روی شعله متوسط قرار دهید تا داغ شود. در این مدت گوجه‌ها را خیلی ریز خرد و یا رنده کنید (می‌توانید پوست گوجه ها را نیز جدا کنید). وقتی روغن داغ شد گوجه خرد شده را داخل آن بریزید و ۵ ۶ دقیقه تفت بدهید تا آب آن تا حدودی بخار شود. سپس رب گوجه را اضافه کنید و ۲ ۳ دقیقه دیگر به تفت دادن ادامه دهید. پودر سیر، نمک، فلفل و در اخر ریحان خرد شده را به سس اضافه کنید. در صورتی که سس بیش از حد غلیظ شد یکی دو قاشق آب به آن اضافه کنید. سس را از روی شعله بردارید و کنار بگذارید.

 

طرز تهیه پیتزا صبحانه

فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. روی یک سینی فر فویل آلومینیومی بکشید. نان باگت بزرگ را از وسط به طور طولی نصف کنید و نصف نان ها را روی سینی آماده شده قرار دهید.

 

پیاز و فلفل دلمه ای را به صورت نگینی خرد کنید. مجدداً در تابه بزرگی، ۱ قاشق روغن زیتون را داغ کنید. پیاز خرد شده را داخل آن بریزید و ۲ دقیقه تفت بدهید. پس از آن فلفل دلمه ای خرد شده را اضافه کنید و به تفت دادن ادامه دهید تا پیاز و فلفل شروع به نرم شدن کنند (حدود ۳ دقیقه).

 

عکس

 

حال گوشت چرخکرده را همراه با کمی نمک و فلفل اضافه کنید. تفت بدهید تا رنگ صورتی گوشت تغییر کند. حال سس پیتزا را روی آن بریزید و بگذارید دوباره با مخلوط گوشت و سبزیجات داغ شود.

 

تصویر

 

مخلوط آماده شده را روی نصف نان ها بمالید. به مقدار دلخواه از پنیر رنده شده روی آن ها بپاشید و ۱۰ دقیقه در فر قرار دهید تا پنیر ذوب شود. صبر کنید پیتزا با نان باگت کمی خنک شود سپس آن را برش بزنید.

 

عکس

 

آخرین آموزش ها
برترین ها