haraj logo
جستجو

پیتزا

مواد لازم :
خمیر پیتزا : 1 عددپنیر پیتزا : 500 گرمگوشت چرخ کرده : 500 گرمپیاز : 1 عددفلفل دلمه ای : 1 عددسبزی دلمه : 200 گرمنمک و ادویه : به مقدار لازمسبزی دلمه : 4 قاشقپودرآویشن : دو قاشق مربا خوریرب گوجه : یک قاشق غذا خوریروغن مایع : به مقدار لازمقارچ : ۲۰۰ گرم


برای تهیه خمیر پیتزا می توانید خمیر اماده نان باگت استفاده کنید که بسیار هم نرم و ترد است. یا خودتان خمیر آن را آماده کنید که من از خمیر نان باگت استفاده کرده ام.


یک عدد پیاز را خرد کرده و در ماهی تابه تفت می دهیم. کمی که سرخ شد گوشت چرخ کرده را به آن اضافه می کنیم تا سرخ شود. بعد قارچ خرد شده و فلفل دلمه ای خرد شده را هم به آن اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا آب مواد کامل خشک شود. نمک و فلفل و ادویه هم به مقدار لازم اضافه می کنیم. ( آویشن طعم مواد را بسیار خوشمزه می کند) رب گوجه را هم اضفه کرده و کمی تفت داده و زیرگاز را خاموش می کنیم تا مواد کمی سرد شود.

 

 


داخل ظرفی که میخواهیم پیتزا درست کنیم را اول کمی چرب می کنیم تا خمیر به آن نچسبد. بعد خمیر را کف آن پهن کی کنیم روی خمیر کمی سس قرمز میریزیم و بعد مواد را روی آن می ریزیم و خوب پخش می کنیم. حالا پنیر پیتزا را روی آ« میریزیمو هر چه قدر پنیر پیتزا بیشتر باشد پیتزای ما بیشتر کش میاید. روی پنیر می توانیم از زیتون خرد شده برای تزیین استفاده کنیم.

 


پیتزا را می توانیم در فر یا ماکروفر بپزیم. در ماکروفر از گزینه ی پخت پیتزا استفاده می کنیم اگر از ماکروفر استفاده می کنید 10 تا 15 زمان کافی ست. اگر از فر استفاده می کنید درجه ی 170. و به مدت نیم ساعت تا 40 دقیقه.( بستگی به فر شما دارد) در اخر هم حدود دو دیقه گریل را روشن کنید تا روی آن طلایی شود. نوش جان

 پیتزا

آخرین آموزش ها
برترین ها