haraj logo
جستجو

کیک آناناس

مواد لازم :
آرد سفید : 300 گرمشکر : 140 گرمپودر ژله آناناس : 100 گرمبکینگ پودر : 2 قاشق چای خوریوانیل : به مقدار لازمروغن : یک پیمانهآب کمپوت آناناس : 160 میلی لیترپودر نارگیل : به مقدار لازمعسل : به مقدار لازمتخم مرغ : 4 عدد


ابتدا چهار عدد تخم مرغ مون رو توی ظرف مناسب می شکنیم و با هم زن خوب هم می زنیم تا سبک بشه و یک دست بشه. شکر رو بهش اضافه می کنیم و با زهم می زنیم تا کرم رنگ بشه. بعد آرد سفید و بکینگ پودر و وانیل رو تر کیب می کنیم و سه بار الک می کنیم. پودر ژله رو به تخم مرغ ها اضافه می کنیم و هم می زنیم. روغن رو هم به تخم مرغ ها اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم. مواد خشک مون رو هم به تخم مرغ ها در چند مرحله اضافه می کنیم و هم می زنیم. آب کمپوت رو هم اضافه می کنیم و خوب ترکیب می کنیم. 

کیک آناناس


قالب مون رو چرب می کنیم و مواد کیک رو داخلش می ریزیم. با لیسک کامل روی کیک رو  صاف می کنیم. کیک رو توی طبقه وسط فر قرار می دیم. دمای فر رو توی 160 تنظیم می کنیم و می ذاریم کیک به مدت 50 دقیقه توی فر بمونه و خوب بپزه. برای این کیک نیاز نیس از قبل فر رو گرم کرد.


کیک رو بعد از 50  دقیقه از فر در میاریم و می ذاریم تا خنک بشه. روش رو با عسل آغشته می کنیم و با پودر نار گیل می پوشونیم.برای این کیک می تونید از تیکه های آناناس برای داخل کیک هم استفاده کنید. میتونید روی کیک حلقه هایی از آناناس درست کنید و بچینید تا موقع پخت کاراملی بشن. 

کیک آناناس

آخرین آموزش ها
برترین ها