haraj logo
جستجو

پلو با گوشت گوسفندی

پلو بدون شک یکی از محبوب ترین غذاها میان ایرانی هاست و انواع مختلفی هم دارد. به همین خاطر است که همیشه به دنبال پلوهای جدیدی هستیم تا سفره های خود را رنگین تر کنیم و برای خانواده هایمان تنوع غذایی ایجاد کنیم. پلو با گوشت گوسفندی رنگ و ظاهر جذاب و هیجان انگیزی دارد و در ضمن مقوی و خوشمزه هم هست.

مواد لازم :
روغن آفتاب گردان 2 قاشق غذاخوریگوشت چرخ کرده گوسفندی 500 گرمدارچین 25 گرمزیره سبز 2 قاشق غذاخوریهل 1 قاشق غذاخوریفلفل قرمز به میزان کافیآب لیمو ترش 1 عددپیاز خلال شده 1 عددحبه سیر خرد شده 2 عددبرنج دانه بلند 200‌ گرمعصاره سبزیجات 1 بستهزعفران به میزان کافیکشمش 1/4 پیمانههویج رنده شده 2 عددکدو حلوایی رنده شده 150 گرمخلال پوست پرتقال 1 عدد (پرتقال)خلال بادام به میزان کافیبرگ نعنا به میزان کافی

مدت زمان آماده سازی : ۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۴۰ دقیقه

زمان کل : ۵۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

عکس

 

طرز تهیه پلو با گوشت گوسفندی

 

روغن را در تابه روی حرارت نسبتاً زیاد داغ کنید. گوشت چرخ کرده و ادویه ها را اضافه کنید و با هم بپزید. سعی کنید تا جای ممکن گوشت را با قاشق از هم باز کنید. ۶ تا ۸ دقیقه به تفت دادن ادامه دهید تا گوشت قهوه ای رنگ شود. عسل را اضافه کنید و هم بزنید تا کاملاً مخلوط شود. سپس گوشت را با کفگیر از تابه خارج کنید و داخل یک کاسه بریزید. آبلیمو را روی گوشت بریزید، روی ظرف را بپوشانید و آن را گرم نگه دارید.

 

در همان تابه، پیاز و سیر را ۵-۶ دقیقه تفت بدهید تا طلایی شوند. برنج را اضافه کنید و مخلوط نمایید. سپس مقداری ادویه اضافه کنید. عصاره سبزیجات را در یک و نیم لیوان آب جوش حل کنید و به محتویات تابه اضافه کنید. درب تابه را بگذارید و ۱۵ دقیقه روی شعله ملایم قرار دهید.

 

در این مدت،  زعفران و کشمش را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید، یک قاشق غذاخوری آب جوش اضافه کنید و اجازه بدهید ۵ دقیقه بماند تا آماده شود.

 

درب تابه را بردارید، هویج، کدو حلوایی، خلال پوست پرتقال و ترکیب کشمش و زعفران را اضافه کنید و هم بزنید. مجدداً درب تابه را بگذارید و آن را از روی شعله بردارید و ۵ دقیقه صبر کنید. گوشت را به برنج اضافه کنید و مخلوط نمایید. پلو با گوشت شما حاضر است. آن را به ظرف سرو مورد نظر خود انتقال دهید.

طرز تهیه والک پلو

نکته:‌ می توانید پلو با گوشت را با استفاده از بادام و نعنا تزیین کنید و با ماست و لیمو ترش سرو نمایید.

آخرین آموزش ها
برترین ها