haraj logo
جستجو

ترشی گردو

مواد لازم :
گردو کال : 1 کیلوسرکه : به مقدار لازمسبزی ترشی : به مقدار دلخواهسیر : 6 حبهترخون : 100گرمادویه ترشی : به مقدار دلخواه

سلام خدمت دوستان و همراهان عزیز هاراج. ازاینکه همراه ما هستید و با نظرات خود ما را یاری مکنید سپاس گذاریم. برای شما طرز تهیه یک نوع ترشی مخصوص به همدان را آماده کردیم.امیدواریم از درست کردن آن لذت ببرید. ترشی گردو یک ترشی مختص به شهر همدان است و جز سوغاتی های این شهر نیز محسوب میشود.ترشی گردو را با گردوی کال میگیرند یعنی وقتی هنوز گردو سفت نشده و سبز و ریز است آن را چیده و برای ترشی آماده میکنند.

ترشی گردو


ابتدا گردو های ریز را بشویید و  سپس آن ها را در درون قابلمه ریخته و به مدت 8 دقیقه بجوشانید سپس آن را آبکش نمایید. اگر گردو ها خیلی ریز است نیاز به جوشاندن مجدد نیست، در غیر این صورت بار دیگر آن ها را به مدت 5 دقیقه بجوشانید که تلخی آن تا جای ممکن گرفته شود باید دقت کنید که زیاد هم بجوشانید نرم و له شده و به اصطلاح ترشی لهیده میشود و تازگی و طعم خود را از دست میدهد.

ترشی گردو


بعد از جوشاندن آن را باید داخل آب سرد بریزند و یکی دو روزی نگهداری کنید و چند باری آب آن را عوض کنید و باید بچشید تا جایی که تلخی آن گرفته بشود وقتی تلخی آن گرفته شد اکنون مناسب ترشی انداختن است.

 

بعد یکی دو روز آن را آبکش کنید و باید با سرکه و نمک کمی جوشاند که باید 3 دقیقه بیشتر نشود سپس آن را در شیشه ریخته و کمی ترخون و سیر به آن اضافه کنید تا طعم خوبی بگیرد و آن را در جای خنک و کم نور مثل کمد نگهداری کنید تا بعد 10 روز برسد.

ترشی ما آماده ست. نوش جان

ترشی گردو

آخرین آموزش ها
برترین ها