haraj logo
جستجو

ترشی کدو سبز

مواد لازم :
کدو سبز : 5 عددسرکه : 1 پیمانهسیر : 4 حبهشکر : 1/2 فنجانآب : 2 پیمانهدانه فلفل سیاه : 1 قاشق چایخوریدانه خردل : 1 قاشق چایخوریشوید : به مقدار لازمنمک : 1 قاشق چایخوریترخون خشک : 2 قاشق غذا خوری

به نام خدا

 سلام به هاراجی های آشپز باشی و ... خوش ذوق ...

الان فصل سرما و فصل انواع ترشی جات هست که ترشی کدو سبز یکی از ترشی های خوشمزه و مفیدی هست که طرف داران خاص خودش را دارد.

ترشی کدو سبز را با مخلوط با جوش و سرکه درست می کنند چه قدر خوب است که سرکه را خانگی درست کنیم و با آن ترشی کدو سبز را تهیه کنیم که نتیجه کار ترشی کدو سبز سالم تر و خوشمزه ای شود که برای مدت طولانی بتوانیم نگه داریم.

 کدو سبز شبیه خیار می باشد اگر دوست داشتید می توانید کدو سبز و خیار را بعد از شستن و خشک کردن هم اندازه خرد کرده تا ترشی کدو سبز و خیار را درست کنید.

در ترشی کدو سبز ما از دانه های فلفل سیاه استفاده کردیم که اگر در دسترس شما نبود می توانید از فلفل خشک شده استفاده کنید.


 ابتدا سیر ها را در داخل ظرف پر از آبی می ریزیم و 15 الی 20 دقیقه صبر می کنیم تا خیس بخورند.

( با انجام این کار راحت تر و زود تر پوست سیر ها جدا می شود).

بعد پوست سیر ها را گرفته و آن را در اندازه های دلخواه خرد می کنیم و در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


سبزی شوید را پاک کرده و آن را در داخل ظرف پر از آبی می ریزیم و 15 الی 20 دقیقه صبر می کنیم تا خیس بخورد.


حال در ادامه شوید را چند بار تمیز شسته و در داخل آبکش مناسبی می ریزیم تا آب اضافی آن گرفته شود بعد روی تخته آشپز خانه کمی درشت خرد می کنیم و در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


 کدو سبز ها را تمیز شسته و در داخل آبکش مناسبی می ریزیم تا کاملا آبش گرفته شود و خشک گردد بعد در اندازه های دلخواه خرد می کنیم و آماده کنار می گذاریم.

ترشی کدو سبز

 

 آب را در داخل قابلمه مناسبی می ریزیم و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا به جوش آید وقتی شروع به جوشیدن کرد شکر را اضافه می کنیم و مدام آرام آرام هم می زنیم تا کاملا شکر در آب جوش حل شود.


 بعد نمک را اضافه می کنیم و مجددا محلول را هم می زنیم تا نمک نیز در محلول حل شده و با مواد ترکیب شود.

 

حال در ادامه سرکه را هم چنین اضافه نموده و مجددا مواد را هم می زنیم تا مواد با هم خوب مخلوط شده و کاملا ترکیب شوند بعد از 1 الی 2 دقیقه جوشیدن بعد از اضافه کردن سرکه قابلمه را از روی حرارت بر می داریم تا کاملا خنک و سرد شود.


 شیشه های مورد نظر که می خواهیم ترشی کدو سبز در داخل آن ها بگیریم را تمیز شسته و بعد خشک می کنیم و سپس دانه های فلفل سیاه و دانه های خردل و یکی دو سیر خرد شده را در درون شیشه ها می ریزیم.

ترشی کدو سبز

 

 بعد در ادامه مقداری کدو سبز خرد شده می ریزیم و بعد مقداری سیر خرد شده و هم چنین مقداری شوید خرد شده و مقداری ترخون خشک را در لابه لای کدو سبز خرد شده می ریزیم.


 بعد محلول آب  سرکه خنک شده را درون شیشه ها می ریزیم تا روی کدو سبز ها را پوشش دهد.

 

بعد با فویل دهانه ی شیشه ها را محکم پوشش داده و درب شیشه ها را می بندیم تا هوا وارد شیشه ترشی کدو سبز نشود.


حال باید شیشه های ترشی کدو سبز را در جای خنک و سرد و دور از نور خورشید تقریبا ده روز الی دو هفته بماند تا ترشی کدو سبز آماده خوردن شود.

بعد از زمان مقرر ترشی کدو سبز آماده هست می توانید آن را همراه خوراک های و غذا های دلخواه در وعده های غذایی ناهار و شام میل کنید.

نوش ... جان ...

آخرین آموزش ها
برترین ها