haraj logo
جستجو

ترشی هفت بیجار

مواد لازم :
نمک : 3 قاشق سوپخوریفلفل قرمز : 1 قاشق مرباخوریگلپر : 1 قاشق مرباخوریسیر : 250 گرمسرکه : به مقدار لازمبادمجان : 1 کیلوموسیر : 250 گرمفلفل سبز : 100 گرمپونه : 2 قشق غذاخوریاسفناج : 2 قاشق غذاخوریپونه : 2قاشق غذاخوریتره : 2 قاشق غذاخوریشوید : 2 قاشق غذاخوریترخون : 2 قاشق غذاخوریگشنیز : 2 قاشق غذاخورینعناع : 2 قاشق غذاخوریجعفری : 2 قاشق غذاخوریکرفس خرد شده : 2 قاشق غذاخوریمرزه : 2 قاشق غذاخوریشنبلیله : 2 قاشق غذاخوریریحان : 2 قاشق غذاخوری

سبزی این ترشی ترکیبی از چندین سبزی مختلف است که اگر خرد شده ی هریک را به اندازه 2 قاشق غذاخوری در ظرفی بریزید به طور کلی تقریبا 500 گرم خواهد شد این سبزی ها عبارتند از: پونه، اسفناج، تره، شوید، ترخون، گشنیز، نعناع، جعفری، کرفس، مرزه، شنبلیله، ریحان.

ترشی هفت بیجار


ابتدا موسیر راشسته و خرد کنید (موسیر گیاهی از خانواده سیر بوده ولی در ظاهر شبیه به پیازچه است)

ترشی هفت بیجار

سپس بادمجان ها را نیز کامل شسته و با پوست خرد کنید و همه را داخل قابلمه ایی ریخته و 15 دقیقه با سرکه بجوشانید و بگذارید تا سرد شود.

ترشی هفت بیجار


سبزی ها را پاک کرده و بشویید و بگذارید تا کاملا خشک شود سپس آن ها را ریز ریز خرد کنید و از هر یک به اندازه 2 قاشق در ظرفی بریزید و همه سبزی ها را باهم مخلوط کنید(بهتر است از هریک از سبزی ها تازه آن را استفاده کنید در صورت دسترسی نداشتن می توانید از خشک آن هم استفاده کنید). 


سبزی های خرد شده، سیر هایی که حبه کرده اید(می توانید به دلخواه خود خرد کنید) نمک و فلفل قرمز، فلفل سبز(قلمی و کشیده)، بادمجان و موسیر پخته شده و یک قاشق مربا خوری گلپر را در یک ظرف مناسب ترشی(بطری های شیشه ایی مخصوص ترشی) بریزید و آن قدر به آن سرکه اضافه کنید تا روی آن را بگیرد. بعد از 20 روز این ترشی آماده است. 


گاه در این نوع ترشی از گل کلم هم استفاده می شود.

   

ترشی هفت بیجار

آخرین آموزش ها
برترین ها