haraj logo
جستجو

ترشی فلفل سبز

مواد لازم :
فلفل سبز : 1 کیلوسیر : 6 حبهسرکه : به مقدار لازمسبزی ترشی : به مقدار دلخواهنمک : 6 قاشق غذاخوریآب : به مقدار لازمترخون : 200 گرم

سلام خدمت کدبانوهای عزیز و دوستان گرامی در هاراج.از اینکه با نظرات خود مارا یاری می کنید سپاس گذاریم.برای شما طرز تهیه ترشی فلفل سبز را آماده کردیم. امیداریم از تهیه آن لذت ببرید.


آب را  روی شعله قرار دهید تا بجوش آید و سپس نمک را داخل آب بریزید و هم بزنید تا نمک کامل داخل آب حل شود فلفل ها را شسته وداخل آب نمک در حال جوش بریزید و سریعا بعد از 1 دقیقه آبکش نمایید. در غیر اینصورت فلفل ها له میشود و ترشی خراب میشود. بعد از آبکش کردن فلفل ها را به مدت 5 ساعت اجازه دهید آبش برود و  کامل خشک شوند.

ترشی فلفل سبز


سیر راپوست بگیرید و بشویید.سبزی ترخون را نیز پاک کنید و تمیز بشویید و بگذارید خشک شود.

ترشی فلفل سبز

نکته: دقت کنید که تهاراجمواد  باید کاملا خشک و بدون آب باشند چون حتی اگر ذره ای هم آب بماند و داخل شیشه ترشی باشد به مرور زمان باعث کپک زدن ترشی میشود.


داخل یک شیشه ی مناسب برای ترشی  تا نصف فلفل ها را بچینید و سپس سیر و ترخون کمی ادویه سبزی ترشی روی آن بریزید و باقی مواد را روی آن قرار دهید همین کار را ادامه بدید تا زمانی که ظرف پر شود. بعد شیشه را با سرکه پرکرده و درب ظرف را محکم ببندید و در جایی خشک و خنک قرار بدهید بعد از ده روز ترشی آماده  است.نوش جان

آخرین آموزش ها
برترین ها