haraj logo
جستجو

ترشی بادمجون شکم پُر

مواد لازم :
بادمجان : 2 کیلوسرکه : به مقدار لازمهویج : 5 عددسیر : 1 بوتهفلفل دلمه ای سبز : 1 عددکلم سفید : 300 گرمفلفل سبز تند : 5 عددنمک : به مقدار لازمسبزی معطر : 500 گرم

با سلام خدمت کدبانوهای عزیز و همراهان گرامی هاراجی.از اینکه همواره همراه ما هستید  و مارا با نظرات خود یاری میکنید، بسیار خرسندیم . امروز برای شما عزیزان طرز تهیه ترشی  بادمجان شکم پر را در نظر گرفته ایم که برای مجالس و مهمانی ها بسیار خوب و خوش رنگ است . امیدوارم که از تهیه آن لذت ببرید.


ابتدا بادمجان ها را بشویید.سپس یک قابلمه را تا نصف آب بریزید و روی شعله بگذارید تا جوش بیاید سپس چهار قاشق غذاخوری نمک و یک لیوان سرکه به آب اضافه کنید و بادمجان شسته شده را داخل آب در حال جوش بریزید و برای 7 دقیقه اجازه بدهید بپزد سپس آبکشش کنید و اجازه دهید آب آن کامل گرفته شود.


اکنون سبزی معطر( شامل ترخون و نعنا یا هر سبزی دیگری که تمایل دارید) را پاک کنید و بشویید و داخل صافی بگذارید تا کامل خشک شود. سیر را پوست بگیرید و بشویید و فلفل دلمه و کلم را هم بشویید و بگذارید آب اضافی آن گرفته شود.سپس سیر و فلفل دلمه وکلم و سبزی را باهم ریز خورد کنید. هویج را هم پوست بگیرید و رنده کنید.

ترشی بادمجون شکم پُر


اگر هر یک از مواد خیس بماند موجب کپک زدن ترشی میشود پس به مدت چند ساعت اجازه دهید مواد کامل خشک شوند.


اکنون روی  بادمجان های پخته شده و خشک شده با چاقو یک شیار ایجاد کنید و دونه های داخل بادمجان را به آرامی با قاشق کوچک جدا کنید و خالی کنید و توی آن را از مواد رنده و خورد شده پر کنید.

ترشی بادمجون شکم پُر

 


ظرف مناسبی برای ترشی تهیه کنید و آن را بشویید و کاملا خشک کنید. بادمجان های شکم پر و سرکه و فلفل های تند را در ظرف ترشی بریزید. سرکه باید کاملا تا لبه ظرف پر شود .ترشی را در جای خنک و  تاریک قرار بدهید. بعد از دو هفته ترشی آماده ی مصرف است .نوش جان

ترشی بادمجون شکم پُر

آخرین آموزش ها
برترین ها