haraj logo
جستجو

ترشی لیته بادمجان

مواد لازم :
بادمجان : 6 عددسیر : 10 حبهنعنا خشک : 1 قاشقسرکه : به میزان لازمنمک : به میزان لازمفلفل سبز تند : 6 عددسیاه دانه : به مقدار دلخواه

با سلام خدمت کدبانوهای عزیز و همراهان گرامی از اینکه همواره همراه ما هستید و با نظرات خود مارا یاری میکنید از شما  سپاس گذاریم و باعث خرسندی ماست که با دستورات هاراج سفره های خانوادگیتان رنگی میشود. همراه ما باشید با طرز تهیه ترشی لیته که برای شما آماده کردیم.

توجه داشته باشید که ترشی لیته چند نوع مختلف دارد و به هرنوع ترشی که مواد آن کاملا چرخ شده باشد لیته میگویند.


ابتدا بادمجان را پوست بگیرید و بشویید. سپس یک قابلمه را تا نصف آب پر کنید و بگذارید به جوش آید هنگامیکه به جوش آمد یک لیوان سرکه و بادمجان ها را داخل آن بریزید و بگذارید بماند (حدودا 3تا6 دقیقه کافی است نسبت به بزرگی وکوچکی بادمجانها ) بعد از 5 دقیقه بادمجان را آبکش کنید.


سیر را پوست بگیرید و بشویید فلفل سبز تند را هم بشوید و به همراه سیر وبادمجان همه ی مواد را در چرخ گوشت بریزید و چرخ کنید.

توجه کنید اگر دونه های بادمجان شما خیلی بزرگ است بهتر است با چاقو یا قاشق به آرامی آن ها را جدا کنید که موقع خوردن ترشی زیر دندان گیر نکند و اذیت کننده نباشد.

ترشی لیته بادمجان


اکنون مواد چرخ شده را در ظرفی بریزید و به آن نمک و سیاه دانه و نعنا خشک را اضافه کنید و خوب هم بزنید وقتی مواد کامل باهم مخلوط شد آن را در ظرف مناسبی که برای ترشی اماده کردید برزید وتا سر ظرف روی مواد سرکه برزید.

ظرف را هواگیری کنید و در ان را محکم ببندید و در جای خشک و خنک نگهداری کنید. بعد 2 هفته ترشی ما اماده است.نوش جان

ترشی لیته بادمجان

آخرین آموزش ها
برترین ها