haraj logo
جستجو

ترشی عروس

مواد لازم :
سرکه : به مقدار لازمفلفل دلمه ای قرمز : 2 عددفلفل دلمه ای زرد : 2 عددفلفل دلمه ای سبز : 2 عددلوبیا سبز : نیم کیلوسیر : 6 حبهفلفل سبز تند : 4 عددترخون : 200 گرمادویه ترشی : به مقدار دلخواهآب : به مقدار لازمنمک : به مقدار لازم

با سلام خدمت دوستان و همراهان گل هاراج.از اینکه همواره همراه ما هستید بسیار خوشحالیم. امروز برای شما عزیزان طرز تهیه ترشی عروس را آماده کرده ایم . امیدوارم که از طرز تهیه آن لذت ببرید.


ابتدا لوبیا سبز ها را خرد کنید و بشویید سپس یک قابلمه را پر از آب کنید و روی شعله بگذارید تا جوش بیاید سپس دو قاشق غذاخوری نمک به آب اضافه کنید و لوبیای شسته و خرد شده را داخل آب در حال جوش بریزید و برای ۵ دقیقه اجازه بدهید بپزد سپس آبکشش کنید و اجازه دهید تا آب اضافی آن برود.

 ترشی عروس


فلفل دلمه ای ها را بشویید و خرد کنید . ترخون را هم پاک کنید بشویید و همه مواد را در آبکش بریزید و اجازه بدهید آب اضافی آن برود.

این نکته  بسیار ضروری است که مواد کاملا خشک شوند تا ترشی کپک نزند. حبه های سیر را هم پوست بگیرید و با چاقو دو نیم کنید و آن را درون ظرفی قرار دهید.

 ترشی عروس


ظرف مناسب برای ترشی پیدا کنید و آن را تمیز بشویید و کاملا خشک کنید. فلفل دلمه ایی و فلفل سبز، لوبیا سبز،سیر، نمک و ادویه ترشی و سرکه را در ظرف ترشی بریزید. سرکه تا لبه ی ظرف پر کنید و قبل از انکه در ظرف را ببندید کاملا هواگیری شود .ترشی را در جای خنک و تاریک قرار بدهید. بعد از دو هفته ترشی آماده مصرف است .نوش جان

 ترشی عروس

 

آخرین آموزش ها
برترین ها