haraj logo
جستجو

مرغ با طعم پستو

مواد لازم :
سینه مرغ : 1 عددسس پستو : 5 قاشق غذاخوریگوجه گیلاسی : 150 گرمنمک : به مقدار لازم

به نام خدا

 سلام به هاراجی های کد بانو ... و آشپز باشی ...

خوراک مرغ با سس پستو یک غذای خوشمزه و تقریبا رژیمی است و برای کسانی که خوردن گوشت قرمز برای آن ها مضر بوده و فشار خون دارند خوردن مرغ با سس پستو مناسب است.

سس پستو یکی از پر طرف دارترین چاشنی های غذایی است که اصالت آن به کشور ایتالیا بر می گردد و اگر هر خوراک و یا غذایی را با سس پستو مزه دار کنیم از طعم نهایی و بی نظیر غذا مطمئن خواهیم شد.


ابتدا سینه مرغ را تمیز شسته و آن را برای این که نازک تر شود و زود تر مغز پخت گردد از وسط نصف می کنیم.

مرغ با سس پستو

 

 حال در ادامه مقداری نمک روی مرغ می پاشیم و هر دو طرف مرغ را به سس پستو آغشته می کنیم.

مرغ با سس پستو

 

 سپس برای این که سینه های مرغ خیلی نازک شود با بیفتک کوب می کوبیم تا زود تر پخته و سرخ شود.


 بعد در ادامه روغن سرخ کردنی را در داخل تابه مناسب و نچسبی می ریزیم و آن را روی حرارت با شعله متوسط قرار می دهیم تا داغ شود بعد تکه های مرغ را روغن داغ گذاشته و درب تابه را می گذاریم تا گوشت مرغ مغز پخت شود هر طرف گوشت مرغ را با فاصله زمانی 6 الی 8 دقیقه حرارت بدهیم کافی است.

مرغ با سس پستو

 

سپس در دقایق آخر گوجه گیلاسی ها را تمیز شسته و به مرغ در حال سرخ شدن اضافه نموده و مقداری نمک زده تا مزه دار شود 3 الی 4 دقیقه بعد که گوجه گیلاسی ها پخته و نرم شدند تابه را از روی حرارت بر می داریم.

مرغ با سس پستو

 

 حال تابه را از روی حرارت بر می داریم و مرغ پستو را با پاستا یا به تنهایی در کنار خانواده محترم به عنوان یک وعده غذایی مقوی و خوشمزه میل کنید.

نوش ... جان ...

مرغ با سس پستو


یکی مهم ترین ارکانی که باعث شده بسیاری از غذا ها و خوراک های ما خوشمزه شود افزودن چاشنی های مناسب به غذا می باشد که سس یکی از آن چاشنی ها است.

 سس پستو را اگر با همراه غذا و یا برای مزه دار کردن خوراک مورد نظر استفاده کنیم بدون شک غذایی خوشمزه و لذیذ خواهیم داشت.

در دستور اصلی تهیه سس پستو معمولا از مواد مخلوطی پوره شوه سبزی برگ ربحان و سیر و دانه کاج و ادویه و روغن زیتون و پنیر پارمزان استفاده می کنند که می شود گاهی اوقات اگر یکی از مواد اولیه در دسترس نبود مشابه همان مواد را جایگزین کرد مثلا به جای برگ ریحان از سبزی اسفناج استفاده کرد و یا به جای دانه کاج از انواع مغز هایی مثل مغز گردو و یا مغز بادام زمینی و یا مغز پسته استفاده کرد.

 حال قصد دارم طرز تهیه سس خوشمزه و خانگی سس پستو را برایتان بگویم ابتدا بهتر است که اگر از انواع مغزی استفاده می کنیم آن ها را قبلش کمی خرد کرده و داخل تابه ریخته و روی حرارت با شعله متوسط گذاشته و کمی تفت دهیم.

بعد سبزی ریحان را پاک کرده و بعد از شستن تمیز و آبکشی و گرفتن رطوبت آن در داخل مخلوط کن و یا سبزی خرد کن دستی ریخته تا آن را پوره کنیم سپس دانه کاج و یا مغزی دلخواه را به همراه چند عدد حبه سیر و ادویه های مورد نظر که طعم دهنده به سس پستو می باشد را به پوره شده ریحان اضافه می کنیم و مجددا مخلوط کن ریخته تا همه مواد را یک جا پوره کند.

 

مرغ با سس پستو

بعد مواد پوره شده را در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و مقداری روغن زیتون را اضافه می کنیم و مواد را هم می زنیم و زیر و رو می کنیم تا سس پستو چاشنی غذا های لذیذ ما درست شود.

 توجه کنید که روغن زیتون را در داخل مخلوط کن نریزید زیرا که مقداری از آن به دیواره های مخلوط کن چسبیده و حیف و میل می شود.

سس پستو را معمولا برای تهیه انواع سالاد ها و هم چنین پاستا استفاده می کنند که در این بین پاستای پستو بسیار مورد علاقه افراد زیادی بوده و تهیه می شود.

آخرین آموزش ها
برترین ها