haraj logo
جستجو

فلفل شکم پر

فلفل شکم پر یکی از غذاهای کلاسیک و محبوب است که به شکل های مختلف و با مواد مختلفی تهیه می شود. این نوع فلفل شکم پر که با گوشت چرخ کرده و پنیر چدار و چند ماده غذایی ساده دیگر پخته می شود، برای شما تنوع غذایی ایجاد می کند. همچنین فلفل شکم پر با شکل رنگی و جذابی که دارد می تواند در مهمانی ها به عنوان یک غذای جانبی زینت بخش سفره ی شما باشد.

مواد لازم :
فلفل دلمه ای درشت 6 عددگوشت چرخ کرده 450 گرمپیاز خرد شده 1/2 پیمانهگوجه خرد شده تفت داده شده 400 گرمبرنج 1/2 پیمانهنمک 1 قاشق چایخوریپنیر چدار رنده شده 1 پیمانه

مدت زمان آماده سازی : ۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۶۵ دقیقه

زمان کل : ۷۵ دقیقه

برای : ۳ نفر

عکس

 

طرز تهیه فلفل شکم پر

 

حدود ¼ از بالای فلفل دلمه ای ها را ببرید و تخم ها و پوسته های داخلی اضافه را خارج کنید.

سپس فلفل های تخلیه شده را در قابلمه ای آب پز کنید. لازم نیست در قابلمه را ببندید. فلفل ها حدوداً پس از 5 دقیقه آماده می شوند. بعد از آن، فلفل ها را خارج کنید و برعکس قرار دهید تا آب آنها کاملاً خارج شود.

 

داخل فلفل ها کمی نمک بپاشید. گوشت چرخ کرده، پیاز و ¼ پیمانه فلفل خرد شده را در ماهیتابه تفت بدهید تا زمانی که گوشت قهوه ای رنگ شود و سبزیجات ترد شوند. سپس چربی اضافه آن را بگیرید. گوجه خرد شده، برنج، آب، نمک و کمی فلفل را به آن اضافه کنید.

 

صبر کنید تا مخلوط به دمای جوش برسد. در قابلمه را به مدت 20 دقیقه یا تا زمانی که برنج بپزد ببندید. سپس پنیر  را اضافه و مخلوط کنید.

 

فلفل ها را با مخلوط گوشت تهیه شده پر کنید و آنها را در ظرف فر با سایز مناسب قرار دهید. ظرف را به مدت 30 دقیقه در فر با دمای 180 درجه سانتیگراد قرار دهید.

فلفل شکم پر یونانی

 

نکته:

اگر به غذاهای تند علاقه مندید می توانید فلفل شکم پر را همراه با سس فلفل سرو کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها