haraj logo
جستجو

پنه

مواد لازم :
پاستا : 1بستهگوشت چرخ کرده : 250گرمگوجه فرنگی : 4عددسیر : 1 حبهپیاز : 1عددنمک و فلفل : به مقدار لازمسیب زمینی : 2عددادویه : به مقدار لازمجعفری : به مقدار لازمرب گوجه : به مقدار لازمآرد سوخاری : 3 ق غعصاره مرغ : 1 عدد

امروز می خواهیم در مورد یک غذای بسیار خوشمزه به نام پنه با یکدیگر صحبت کنیم. طرز تهیه این غذا بسیار ساده و راحت می باشد و در سریع ترین زمان ممکن آماده می شود.
پنه یک غذای بسیار خوشمزه است که در سریع ترین زمان ممکن آماده می شود. این غذای خومزه از لحاظ ظاهری شباهت بسیار زیادی به ماکارانی شکل دار دارد.
این غذا در کشورهای مختلفی از جمله کشور ایتالیا پخته می شود. برای پخت این غذا بهتر است از مواد تازه و ارگانیک استفاده گردد. شما عزیزان می توانید با استفاده از مراحل زیر این غذای خوشمزه را به راحتی در منزل خود درست کنید و لذت ببرید.


در این مرحله باید 4 عدد گوجه فرنگی را در یک ظرف خرد کنید.

پنه

گوجه هارا کامل در یک تابه بریزید و در داخل تابه مقداری روغن بریزید تا گوجه و روغن با یکدیگر مخلوط شوند و به خوبی بپزند. زمانی که روغن و گوجه ها را با یکدیگر تفت دادید به آن ها مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه کنید تا غذای شما خوش طعم تر گردد. برای خوش عطر شدن غذای خود می توانید مقداری پاپریکا به آن اضافه کنید.
یک عدد سیر را پوست کنید و به خوبی بشورید و به صورت نگینی خرد نمایید. بجای خرد کردن سیر می توانید آن ها را نیز رنده کنید. یک عدد عصاره مرغ را نیز به گوجه ها اضافه کنید تا خوش طعم تر شوند. برای خوش رنگ شدن غذای خود می تواند یک قاشق غذ خوری رب گوجه فرنگی به این غذا اضافه کنید.
اضافه کردن رب گوجه فرنگی کاملا اختیاری می باشد و کاملا به سلیقه شما عزیزان بستگی دارد.


در این مرحله زمانی که رب گوجه فرنگی را به غذا اضافه کردید، آن را بر روی شعله ملایم قرار دهید تا به خوب بپزد. زمانی که مواد مورد نیاز به خوبی پخته شدند و به غلظت لازم رسیدند آن را از روی شعله گاز بردارید.
می توانید برای خوشمزه تر شدن غذا بگذارید تا مواد شما کمی ته بگیرد. این کار به سلیقه شما عزیزان بستگی دارد. در این مرحله گوشت چرخ کرده را از یخچال خارج کنید و بگذارید تا یخ آن آب شود دقت داشته باشید که برای درست کردن این غذا بهتر است که از گوشت چرخ کرده تازه استفاده شود. اگر گوشت شما کهنه باشد بو می دهد و غذا بد طعم خواهد شد.
بعد از این که یخ گوشت چرخ کرده باز شد، یک عدد پیاز را پوست بکنید و به خوبی رنده کنید و به گوشت خود اضافه نمایید.
بعد از این که پیاز ها را رنده کردید، سیب زمینی ا را نیز پوست بکنید و به خوبی بشورید و رنده کنید و به گوشت خود اضافه نمایید. این مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید. دقت داشته باشید که در این مرحله بهتر است که آب پیاز و سیب زمینی رنده شده را حتما بگیرید تا مواد شما بیش از حد آبکی نشود.

پنه


در این مرحله زمانی که گوشت چرخ کرده را به همراه سیب زمینی و پیاز را به خوبی با هم مخلوط کردید، مقداری زردچوبه و نمک و فلفل به آن اضافه کنید. در این مرحله به اندازه 3 قاشق آرد سوخاری و پودر سیر به گوشت خود اضافه کنید و این مواد را به خوبی با هم مخلوط نمایید. بعد از این که این مواد به خوبی با هم مخلوط شدند آن ها را با دست ورز دهید تا کاملا یکدست گردند. در این جا می توانید برای خوش طعم شدن غذا مقداری پاپریکا به آن اضافه کنید. نیم ساعت به مواد خود استراحت دهید و سپس مقداری روغن به آن اضافه نمایید. در این زمان یک قابلمه نسبتا کوچک را پر از آب کنید و بر روی شعله گاز قرار دهید. زمانی که آب جوش آمد پنه ها را در داخل آن به همراه مقداری روغن و نمک بریزید.

پنه

سپس پنه ها را آبکش کنید.

پنه

مواد حاضر شده را به خوبی در روغن تفت دهید تا سرخ شود.

سپس پنه یا همان پاستای آبکش شده را داخل تابه بریزید و با سس آماده شده تفت دهید و مخلوط کنید تا یکدست شود.

پنه

برای تزیین می توانید از جعفری استفاده نمایید. این غذای خوشمزه را در کنار خانواده درست کنید. نوش جان

 

پنه

آخرین آموزش ها
برترین ها