haraj logo
جستجو

مربای گلابی

مواد لازم :
گلابی : 400 گرمسیب : 150 گرمدارچین : نصف قاشق چایخوریشکر : 400 گرملیمو ترش : 1 عدد

کاری که ما در تابستون بیشتر از هر فصل دیگه ای انجام میدیم اینه که میوه ها و سبزیجات فصل رو به شیوه های مختلف برای پاییز و زمستون ذخیره می کنیم. گلابی هم یکی از میوه های پاییزی هست که می تونید برای اینکه از طعم و خاصیت اون در زمستون بهره ببرید، از اون مربا درست کنید. من که خیلی به گلابی علاقه دارم و از اون چیزای مختلفی درست می کنم که اگه خدا بخواد براتون طرز تهیه بعضی از اونا رو در آینده میذارم.

مربای گلابی که در این پست قراره با هم مرور کنیم که چه جوری درست میشه گزینه مناسبی برای تهیه مرباست. دارچینی که در مربا استفاده می شود برای بهتر شدن طعم آن است و با استفاده از آب لیموترش از شکرک زدن مربا جلوگیری می کنیم و جلوی تغییر رنگ مربا را هم می گیریم تا تیره نشه. خود گلابی ماده ای داره که باعث میشه ژله ای به نظر بیاد بخاطر همین کمی سیب رنده شده بهش می زنیم.


یک نعلبکی داخل یخچال میذاریم که در مراحل بعد از آن استفاده خواهیم کرد. گلابی ها را تمیز می کنیم یعنی چوب و برگاشو می گیریم و می شوریم. همه رو پوست می گیریم و نصفشون می کنیم و دونه هاش و در میاریم.


یک قابلمه رو آماده می کنیم و گلابی ها رو به شکل مربع خرد می کنیم و داخل قابلمه می ریزیم. ترجیحا قابلمه اگه سرامیکی باشه بهتره چون قابلمه اگه تو قابلمه فلزی مربا درست کنید مواد اسیدی موجود در مربا تو این ظرف اکسید میشه که برای بدن خیلی مضر هست.


شکرو روی گلابی های مربع شده می ریزیم و درب اونو میذاریم و 4 ساعت به مواد استراحت میدیم. در زمان استراحت چند نوبت قابلمه را تکان میدیم یا با قاشق گلابی ها را جابجا می کنیم تا شکر در همه جای اون پخش بشه. باید بعد از پایان استراحت گلابی کمی آب بندازه.


قابلمه رو روی گاز با حرارت کم میذاریم. سیب رنده شده رو هم اضافه می کنیم و صبر می کنیم تا مواد بجوشه. تو این مدت باید مواد رو هم بزنیم تا شکرش به ته ظرف نچسبه.

مربای گلابی


پودر دارچین رو اضافه می کنیم. لیموترش رو برش میدیم و آب هر نصفه از اون رو با فشار دادن تو فنجان خارج می کنیم و به مواد داخل قابلمه اضافه می کنیم.


الان دیگه نیم ساعت تا 40 دقیقه زمان لازم هست که مربا آماده بشه و ما در این مدت باید هرزچندگاهی مربا رو هم بزنیم تا نسوزه و منتظر بشیم تا غلیظ بشه. الان وقت استفاده از اون نعلبکیه که اول کار تو یخچال گذاشتیم. نعلبکی رو از یخچال بیرون میاریم و کمی از مربا رو توش میریزیم و یک دقیقه تو یخچال میذاریم. بعد از یک دقیقه که از یخچال بیرون آوردیم و با پشت قاشق روی مربا کشیدیم باید رد قاشق رو مربا بمونه و در این صورت یعنی مربا به غلظت مناسب رسیده و دیگه باید زیر شعله رو خاموش کنیم.

مربای گلابی


یکم صبر می کنیم تا بخارای رو قابلمه کمتر بشه و مربای خیلی داغمون کمی خنک بشه و بعد اونا رو توی شیشه های تمیز می ریزیم و در اونا رو می بندیم. وقتی که مربا رو آماده کردیم اونو توی یخچال میذاریم و مواقع مورد نیاز از اون استفاده می کنیم.

مربای گلابی


به دلیل اینکه خود گلابی نمی تواند با جوشیدن قوام لازم را بدست بیاورد برای همین سیب را اضافه می کنیم.

اگه بعد از بستن درب شیشه ها اون ها رو 10 تا 20 دقیقه تو آبی که می جوشه قرار بدیم و بیرون بیاریم؛ می تونیم اون رو زمان زیادی نگهداری کنیم.

اگه بعدا فهمیدید که مربا هنوز آماده نشده بوده بازم اون رو به قابلمه برگردونید و یکم لیموترش به اون اضافه کنید و بذارید بجوشه.

مربا باید تو جای خنک نگهداری بشه.

اگه از طعم و بوی زنجبیل خوشتون میاد می تونید بجای دارچین ازش استفاده کنید.

باید موقع ریختن مربا از قابلمه توی شیشه از وسیله تمیزی استفاده کنید که بعدا موجب فاسد شدن مربا نشه.

آخرین آموزش ها
برترین ها