haraj logo
جستجو

ماست هلو

مواد لازم :
هلو : 500 گرم ماست خامه ای : 1 لیوان عسل : 1 قاشق غذا خوری

استفاده از ماست میوه ای به عنوان یک دسر سالم و مفید در فصل تابستان بسیار انتخاب مناسبی است. ماست های میوه ای که از بیرون تهیه میشود به دلیل استفاده از مواد نگهدارنده و شکر و سایر افزودنی ها ممکن است حتی برای سلامت برخی افراد که شرایط ویژه  یا بیماری خاصی دارند چندان مناسب نباشد، از این رو با صرف کمی وقت میتوانید یک ماست میوه ای با طعم دلخواه خود از میوه های متنوع فصل تهیه کنید.

در این دستور آشپزی، آموزش طرز تهیه ماست هلو را برای شما طرفداران هاراج بازگو میکنیم تا بدانید چقدر سلامت شما عزیزان برای ما مهم است. اگر شما نیز مثل ما مشتاق ماجراجویی در سرزمین خوراکی ها هستید پس با ما همراه شوید.

ابتدا 500 گرم هلو را خوب بشویید، باید پوست هلو ها را بگیرید. برای این کار، یک ترفند کاربردی وجود دارد. با یک چاقوی تیز پوست هلو را (جایی که محل اتصال هلو به ساقه است) به شکل یک علامت مثبت برش بزنید. یک مثبت که تقریبا بالای هلو را به 4 بخش مساوی تقسیم کند. دقت کنید که فقط پوست را برش دهید و به گوشت هلو آسیبی نرسانید. بعد هلو ها را در آب جوش 2 دقیقه بیندازید. یک کاسه آب یخ، با چند تکه یخ آماده کنید و هلو ها را مستقیم از آب جوش به آب سرد منتقل کنید به مدت 2 دقیقه در آب سرد نگه دارید. با این شوک حرارتی کرک و پر هلو ها خود به خود ریخته میشود. به راحتی آنها را پوست بگیرید.

ماست هلو

250 گرم از آن را در مخلوط کن به خوبی آسیاب کنید و 250 گرم باقی مانده را با چاقو به تکه های نگینی کوچکتر تبدیل کنید. ماست خامه ای و عسل را به هلو اضافه کنید و مجددا مخلوط کنید. وقتی که تمام مواد یک دست که شدند، تکه های درشت تر هلو را به آن اضافه کنید. ماست میوه ای سالم و خوشمزه شما آماده است. میتوانید آن را با چند برش نازک هلو تزئین کنید.

ماست هلو

 

آخرین آموزش ها
برترین ها