haraj logo
جستجو

مربای هلو

یکی از مرباهای خوش آب و رنگی که میشه توی فصل تابستون تهیه کرد مربای هلو خوشمزه هست. این مربای خونگی رو خیلی ها ممکنه امتحان نکرده باشن. چون به اندازه مربا آلبالو یا مربا هویج رایج نیست. ولی به نظرم حیفه که از دستش بدید. مخصوصا اگه دسترسی به هلوی ارگانیک و سالم دارید. حتما این مربا رو در منزل تهیه کنید و از طعم عالیش لذت ببرید.

مواد لازم :
هلو 500 گرمشکر 3-4 پیمانهاسانس وانیل چند قطرهآبلیمو 1/4 قاشق چایخوریآب 3 پیمانه

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۶۵ دقیقه

زمان کل : ۹۰ دقیقه

عکس مربای هلو

 

طرز تهیه مربا ی هلو

 

مرحله اول:

هلوها را با پوست داخل آب جوش بریزید و پس از 30-40 ثانیه آبکش کنید. بلافاصله آنها در ظرف آب سرد بریزید. سپس پوست هلوها را به راحتی جدا کنید. هسته هلوها را دربیاورید.

 

تصویر

 

مرحله دوم:

هلوها را خرد کنید و داخل قابلمه بریزید و آبلیمو و شکر و آب را اضافه کنید سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و اجازه دهید مربا حدود 1 ساعت بپزد (دقت کنید که در این مدت مربا باید ریز بجوشد و از جوش نیفتد). در پایان پخت اسانس وانیل را اضافه کنید.

 

عکس

 

مرحله سوم:

قابلمه را از روی حرارت بردارید و پس از اینکه سرد شد با میکسر مربا را میکس کنید (میکس شده مربای هلو همان مارمالاد هلو است). سپس داخل شیشه تمیزی بریزید و در یخچال قرار دهید تا سرد شود.

 

عکس

 

نکته های کلیدی تهیه مربا هلو:

مقدار دقیق شکر بستگی به شیرینی هلوی شما دارد. اگر هلو خیلی شیرین است 3 تا 3 و نیم پیمانه شکر کفایت میکند.

هیچگاه از قاشقی که خوب تمیز نشده برای هم زدن مربا استفاده نکنید چون موجب میشود مربا زود کپک بزند.

برای اطمینان از قوام آمدن مربا مقداری از شربت را در قاشقی بریزید. اگر شیره پس از خنک شدن سریع از قاشق نریخت یعنی که شربتش قوام آمده است.

اگر شکر مربا کم باشد، قوام نیامده باشد یا کاملا پخته نشده باشد ممکن است کپک بزند.

شیرینی مربایی

وقتی مربا یا شیره بیش از حد بجوشد یا آنکه شیرینی آن کم باشد شکرک می‌زند و برای رفع آن باید در شربت یا مربا کمی آب جوش و مقداری آبلیمو اضافه کنید و بگذارید چند جوش بزند تا شکرک ان از بین برود.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها