haraj logo
جستجو

کرامبل هلو

مواد لازم :
هلو : 2 عدد شکر قهوه ای : یک قاشق غذاخوری زنجبیل : نوک قاشق چایخوری جوز هندی : نوک قاشق چایخوری کره : نصف پیمانه آرد : 1.5 پمانه بکینگ پودر : نصف قاشق چایخوری تخم مرغ : 1 تا 2 عدد وانیل : به میزان لازم ماست : دو قاشق غذاخوری شکر : 1/2 پیمانه پودرقند : 1/4 پیمانه خامه : نصف قاشق غذاخوری روغن : به میزان لازم جوش شیرین : نوک قاشق چایخوری نمک : کمی دارچین : نصف قاشق چایخوری شیر : 1/3 پیمانه سرکه سفید : 1/2 قاشق چایخوری


فر را در دمای 180 درجه تنظیم می کنیم. در مدت گرم شدن فر مواد لازم برای درست کردن کیک را آماده می کنیم. در این دستور میزان مواد مشترک کیک و کرامبل به مقدار برابر در هر دو استفاده خواهد شد.


آرد، جوش شیرین، نمک، وانیل و بکینگ پودر را با هم مخلوط و الک می کنیم.


در ظرفی دیگر شکر می ریزیم. کره را آب می کنیم و به آن اضافه می کنیم و با همزن هم می زنیم تا مواد خامه ای شود. تخم مرغ ها را دانه دانه روی مواد می شکنیم و مخلوط می کنیم.

کرامبل هلو


ماست را به مواد اضافه می کنیم و هم می زنیم. 1/2 مخلوط آرد و نصف باترمیلک را به مواد اضافه می کنیم و با لیسک زیرو رو می کنیم. باقیمانده مخلوط آرد و باترمیلک را اضافه و فقط با لیسک زیر و رو می کنیم تا خمیر آماده شود.


در قالب روغن می ریزیم و کاغذ روغنی در کف قالب می اندازیم. خمیر را در قالب می ریزیم و هلوهایی را که از قبل برش داده ایم را روی خمیر می چینیم.


کرامبل ها را به صورت دستی خرد می کنیم و روی میوه ها می ریزیم. قالب را در فر می گذاریم تا به مدت 55 دقیقه در فر بپزد.

کرامبل هلو


برای تهیه رویه کرامبلی آرد و شکر قهوه ای و شکر و دارچین و زنجبیل و جوز هندی و نمک و کره را بعد از آب شدن اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم و در یخچال قرار میدهیم.


برای تهیه باتر میلک در ظرفی سرکه سفید و شیر می ریزیم و مخلوط می کنیم. حدودا 5 دقیقه بعد شیر می بره و باتر میلک آماده میشه.

کرامبل هلو

مرحله نهم تهیه کرامبل هلو:

برای تهیه سس مخصوص پودر قند و خامه و وانیل را با هم مخلوط می کنیم. اگر مواد در نهایت شل پودر قند و اگر سفت بود خامه را بیشتر استفاده می کنیم و سس را بعد از سرد شدن کیک روی آن می ریزیم.

آخرین آموزش ها
برترین ها