haraj logo
جستجو

کیک هلو

مواد لازم :
هلو : 5 عددآرد سفید : 150 گرمشکر : 100 گرمشیر : 70 گرمتخم مرغ : 2 عددبکینگ پودر : یک قاشق مربا خوریوانیل : یک چهارم قاشق چای خوریکره : 125 گرم


ابتدا برای درست کردن کیک هلو مواد اولیه مون رو آماده می کنیم. ابتدا با آرد شروع می کنیم. آردمون رو سه بار الک می کنیم و خوب یک دست می کنیم تا گلوله ای داخلش باقی نمونه. بکینگ پودر رو هم با آرد ترکب می کنیم و باز هم یک بار آرد و بکینگ پودر رو با هم الک می کنیم تا کاملا یک دست بشه. کره مون رو از یخچال در میاریم و می ذاریم تا بمونه و کاملا نرم بشه. هلو ها رو پوست می کنیم.

سه تا از هلو ها رو پوست می کنیم و هسته شونو جدا می کنیم. اون ها رو نگینی خورد می کنیم و می ذاریم تا بمونه. حتما از هلو های شیرین و رسیده استفاده کنید تا کیک تون خوش مزه تر بشه. دو تا هلوی دیگه رو فقط از وسط نصف می کنیم و هسته شونو جدا می کنیم و اسلایس شون می کنی و می ذاریم تا بمونه. حالا مواد اولی مون کاملا آمادست.

کیک هلو


حالا کره نرم شده مون رو توی ظرف مناسب می ریزیم و شکر رو بهش اضافه می کنیم و با هم زن خوب هم می زنیم. باید بافت کره و شکر کاملا پوک و نرم و سبک باشه. برای این که به بافت مورد نظر مون برسیم باید با استفاده از هم زن برقی به مدت پنج دقیقه با دور تند مواد رو هم بزنیم تا به بافت پوکی برسیم. بعد از پنج دقیقه به بافته مورد نظر مون رسیدیم.

حالا وانیل رو به ترکیب اضافه می کنیم کمی هم می زنیم تا وانیل خوب به خورد مواد بره. حالا تخم مرغ ها رو یکی یکی به مواد مون اضافه می کنیم و هم می زنیم تا خوب ترکیب بشن و بافت یک دستی به وجود بیاد. شیر مون رو هم به آرومی به مواد اضافه می کنیم و هم می زنیم. حالا آرد مون و بکینگ پودر مون رو در چند مرحله به مواد مون اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا ترکیبی یک دست داشته باشیم. 

کیک هلو


هلو های خورد شده رو به ترکیب اضافه می کنیم و به آرومی مواد رو هم می زنیم تا هلو ها به خوبی ترکیب بشن.

قالب مون رو چرب می کنیم و کمی آرد می پاشیم یک دوم از مواد کیک رو داخل قالب می ریزیم و خوب صافش می کنیم. حالا هلو های اسلایس شده رو روی کیک با ترتیبی خاص قرار می دیم. بعد ما بقی مواد کیک مون رو روش می ریزیم. فر رو از بیست دقیقه قبل با دمای صد و هشتاد درجه سانتی گراد گرم می کنیم. بعد از این که فر مون خوب داغ شد حالا قالب کیک رو داخل فر قرار می دیم و اجازه می دیم تا کیک به مدت پنجاه دقیقه داخل فر باقی بمونه و خوب بپزه.

 

کیک هلو

کیک هلو


بعد از سپری شدن مدت زمان پخت کیک مون قالب رو از فر در میاریم و می ذاریم تا بمونه و خوب خنک بشه. وقتی که کیک مون خنک شد اون  رو از فر در میاریم و می ذاریم تا دو ساعت داخل یخچال بمونه و کمی خودش رو بگیره. به خاطر وجود کره داخل این کیک بافت کیک بسیار نرم و لطیفه و برای سرو شدن لازمه که کره خودش رو بگیره و کیک کمی سفت بشه. بعد از یک ساعت کیک رو از فر در میاریم و برش می زنیم و سرو می کنیم. می تونید کنار این کیک لذیذ از  نوشیدنی هلو و یا رانی هلو خونگی استفاده کنید  که بی نهایت دل چسب خواهد بود.  

حتما برای کیک از هلو تازه و رسیده و شیرین استفاده کنید. چون باعث خوش مزه تر شدن کیک میشه. 

پخت کیک های میوه ای طولانی تر از کیک های ساده هست چون داخل بافت میوه آب هست و با اثر گرما این آب از بافت میوه خارج میشه و کیک رو آبکی می کنه و به خاطر همین مسئله مدت زمان بیشتری برای پخت لازم داره.

برای تزیین می تونید از کمی پودر قند الک شده استفاده کنید یا می تونید کنار این کیک خوشمزه بستنی هلو رو هم سرو کنید.

این کیک رو هم می تونید با همین رسپی توی قالب های کاپ کیک درست کنید ولی باید وقتی که داخل فر گذاشتین کاملا هواستون بهش باشه.

کیک هلو

آخرین آموزش ها
برترین ها