haraj logo
جستجو

نخود پلو با مرغ

مواد لازم :
سینه مرغ : دو تکهبرنج بمبا : یک لیوانرشته پلویی ترکی : نصف لیوانروغن : به مقدار لازمکره : به مقدار لازمنمک و فلفل : به مقدار لازمنخود : یک لیوان پختهپودر پیاز : به مقدار لازم

تووکلو نهود لو پیلاو یا نخود پلو با مرغ یک غذای سنتی ساده و هم خیابانی ترکیه هست که بسیار راحت اما خوشمزه هست. توی این غذا از نوعی رشته پلویی استفاده میشه که با آرد جو درست میشه و بهش آرپا می گن. ولی اگر در دسترس نیست می تونید از رشته پلویی خودمون استفاده کنید, همون طعم رو میده. اگر برنج بمبا در درسترس نبود می تونید از برنج نیم دانه استفاده کنید. برنج بمبا یک نوع برنج هست که کوچیک و گرد و تپل هستن و مثله برنجی هست که با اون سوشی درست می کنن.


ابتدا می ذاریم تا مرغ مون آماده بشه. مرغ ها مون رو استخوانی انتخاب می کنیم تا آب مرغ مون لذیذ تر بشه. مرغ ها رو می شوریم و می ذاریم تا آب شون بره. توی یه قابلمه می زاریمشون و کمی آب روشون می ریزیم و کمی نمک و فلفل سیاه و پودر پیاز. می ذاریم تا مرغ آب پز بشه و مزه بدش از بین بره. بعد که مرغ مون پخت اون رو از قابلمه در میاریم و ریش ریش می کنیم و می  ذاریم تا بمونه. آب مرغ مون رو از صافی رد می کنیم تا یک دست بشه و چیز اضافی داخلش نباشه. ما به سه لیوان آب مرغ نیاز داریم.


یه ماهی تابه روی حرارت می ذاریم تا داغ بشه. وقتی داغ شد کمی روغن مایع و کمی کره بهش اضافه می کنیم. وقتی داغ شد حالا رشته ها یا آرپا هامون رو بهش اضافه می کنیم و خوب توی روغن و کره تفت می دیم تا خوب قهوه ای بشه و طعم بهتری بگیره. کمی که رنگ رشته ها تغییر کرد حالا یک دونه عصاره مرغ رو به رشته ها اضافه می کنیم و کمی نمک می زنیم و خوب له می کنیم و هم می زنیم.

 

نخود پلو با مرغ


وقتی که رشته هامون خوب تفت خوردن و سرخ شدن، حالا برنج مون رو می شوریم و آبش رو می ریزیم تا بره. برنج رو هم همراه با رشته دوباره تفت می دیم. خوب تفت می دیم این کار باعث میشه که پلومون خوش مزه بشه و از شفته شدنش جلوگیری کنه. وقتی که کمی تفت خورد حالا برنج و رشته سرخ شده مون رو به یه قابلمه انتقال میدیم. اندازه سه لیوان دسته دار آب مرغ صاف شده رو بهش اضافه می کنیم و می ذاریم روی حرارت و حالا نخود ها مون رو بهش اضافه می کنیم.

نخود پلو با مرغ


وقتی که آب برنج مون کمی کشیده شد, حالا مرغ ها رو روی برنج می ریزیم و درش رو می ذاریم و اجازه می دیم تا آب برنج کاملا کشیده بشه. تقریبا ده دقیقه بعد آب برنج کاملا کشیده شده، حالا برنج و مرغ رو با هم ترکیب می کنیم و به صورت کوه در میاریم و حالا زیر قابلمه رو خاموش می کنیم و دم کنی می ذاریم و اجازه می دیم که نیم ساعت برنج با بخار خودش بپزه و دم بکشه.


بعد از نیم ساعت دم کنی رو بر می داریم و برنج رو هم می زنیم. برنج کاملا پخته و دون هست. حالا از یه کاسه استفاده می کنیم. داخل کاسه رو به صورت جزئی چرب می کنی و از پلو مون بر می داریم و داخل کاسه می ریزیم و با قاشق خوب فشار می دیم تا کاملا فشرده بشه و قالب کاسه رو به خودش بگیره. این کار رو تا کاسه پر بشه انجام می دیم. سطح کاسه رو خوب صاف می کنیم. توی یه بشقاب پلو خوری بر می گردونیم. چند ضربه به کاسه می زنیم تا برنج اش جدا بشه. برنج رو به این روش یا روش معمولی کشیدن داخل دیس سرو می کنیم.

کنار این برنج از کباب یا مرغ پخته و یا گوشت استفاده میشه که طعم خوبی بهش میده. میشه همین طور ساده هم سرو کرد.

برنج رو توی ترکیه مثله ایران استفاده نمی کنن. کلا برنج های ترکیه از باسماتی هست یا از این نوع برنج که گرد هست و دون در میاد به روش کته استفاده می کنن.اگر با رشته پلویی هودمون درست می کنیم حتما رشته ها رو بشکونید و خورد کنید تا اندازه همین رشته ها بشن و زیاد تفاوت اندازه نداشته باشه.

آخرین آموزش ها
برترین ها