haraj logo
جستجو

نخود پلو با مرغ

مواد لازم :
ران مرغ : 5 تکهبرنج : 4 پیمانهنخود فرنگی : 1 پیمانهپیاز : 3 عددسیر : 3 حبهدارچین : نصف قاشق مرباخوریبرگ بو : 3 عددآب مرغ : 3 پیمانهروغن : 1 پیمانهرب گوجه فرنگی : 2 قاشق سوپخوریگوجه فرنگی : 2 عددنمک : به مقدار لازمزیره : 2قاشق مربا خوری

برای تهیه این غذای خوشمزه؛ هم میتوانید از ران مرغ استفاده کنید و هم از سینه ی مرغ. برای اینکار ابتدا تهاراجاستخوان­های ران یا سینه مرغ را جدا نموده و برای اینکه خوش طعم شود کمی نمک به آنها بزنید و به مدت 10 دقیقه در یخچال قرار دهید. در این مدت ماهیتابه را روی اجاق گاز قرار داده و روغن را داغ کنید. مرغ­ها را داخل روغن داغ سرخ کنید و خوب زیر و رو کنید تا تمام اطراف آن طلایی رنگ شوند. سپس تکه­ های مرغ را از داخل روغن خارج نموده و پیاز را داخل تابه خلال کرده و کمی حرارت دهید تا نرم شود.

حالا باید برنج را آماده کنید. یک قابلمه انتخاب نموده و برنج را به همراه نخود فرنگی، آب مرغ، رب گوجه، دو عدد گوجه ریز شده، سیر رنده شده، پیازی که سرخ کردید و تهاراجادویه ها در آن بریزید. (میزان آب مرغ با توجه به مقدار برنج و نوع و پخت آن متفاوت است که در صورت نیاز به میزان بیشتر در اواسط کار می­توان اضافه نمود) و خوب هم بزنید تا رب گوجه فرنگی کاملاً حل شود.

قابلمه را روی شعله ملایم بگذارید و تکه ­های مرغ سرخ شده را روی مواد آماده شده­ تان درون قابلمه گذاشته و برای خوش ­طعم و عطر شدن آن­ها 2 عدد برگ بو روی آن­ها گذاشته در قابلمه را بسته و حدوداً 2 ساعت زمان لازم است که غذا کاملاً پخته شود.

این غذای خوشمزه را با ماست نوش­ جان کنید.

نخود پلو با مرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها